Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Serwisowanie i sprawdzenie samochodu w ASO – czy to się opłaca?

| | Komentarze:

Zastanawiasz się gdzie oddać do serwisu swój samochód. Do wyboru masz kilka tradycyjnych punktów albo ten dedykowany do marki Twojego auta, który określany jest jako ASO. Dlaczego warto decydować się na serwisowanie auta w ASO? Czy rzeczywiście jest to aż tak korzystne?

Co to jest ASO?

Zastanawiasz się, co to ASO? Jest to dokładnie Autoryzowana Stacja Obsługi czyli serwis świadczący usługi naprawy i konserwacji pojazdów danej marki samochodów. Istnieje wiele plusów korzystania z takiego serwisu. Można tu wymienić chociażby to, że pracują tam mechanicy, którzy zostali wyszkoleni przez koncerny. Dysponują oni znacznie szerszą wiedzą niż specjaliści z przeciętnych warsztatów. Pracownicy ci w razie potrzeby mają możliwość konsultacji z inżynierami producenta tych samochodów. Odpowiedź na pytanie: „co to ASO?” jest bardzo prosta – to przede wszystkim profesjonalne usługi!

Auto na gwarancji a serwisowanie auta w ASO

Bardzo ważną informacją jest ta, że warunkiem utrzymania gwarancji auta u producenta jest regularne przeprowadzanie przeglądów i napraw pojazdu. Zaleca się, aby było to wykonywane w ASO. Co prawda, zgodnie z rozporządzeniem unijnym GVO z 2002 roku, istnieje też opcja naprawy w warsztatach niezależnych bez utraty gwarancji. Jednak w sytuacji spornej z importerem takiego auta, może to być powodem do niehonorowania gwarancji na taki samochód. W efekcie istnieje ryzyko, że pojawi się konieczność udowadniania swoich praw, a to zwykle jest bardzo czasochłonne.

Autoryzowana Stacja Obsługi – salon oparty o wymogi

Zwykle praca autoryzowanego serwisu ma narzucone określone standardy. Zgodnie z wymogami nie może być tutaj przypadkowa np.: wielkość salonu sprzedaży oraz jego lokalizacja, jak również standardy obsługi klienta.

Poza tym liczy się to, aby wykorzystywane były określone urządzenia diagnostyczne, czy wzory dokumentów serwisowych. To wszystko wpływa na komfort korzystania z takich usług.

Samochód serwisowany w ASO – jakie korzyści może to przynieść?

Co zyskasz, kiedy zdecydujesz się na usługi serwisowanego samochodu w ASO? Przede wszystkim to, że skorzystasz z usług serwisu, który specjalizuje się w naprawie samochodów jednej konkretnej marki. Możesz mieć pewność, że pracownicy takiego punktu będą przestrzegać technologii konkretnego producenta, a poza tym wymieniać będą tylko oryginalne części zamienne z logo producenta pojazdu. Tutaj ryzyko popełnienia błędu przez mechanika jest znacznie mniejsze, ponieważ ma on do czynienia tylko z jedną marką.

Jest to bardzo ważne zwłaszcza przy naprawie skomplikowanych układów takich pojazdów. Niekiedy bywa, że naprawa niektórych podzespołów jest możliwa tylko i wyłącznie przy użyciu określonej technologii. Takiej, która nie zawsze dostępna jest w niezależnym warsztacie samochodowym. Dlatego serwisowanie auta w ASO bardzo często oznacza również oszczędność czasu. Nie jest bowiem konieczne wówczas szukanie innego salonu, który będzie w stanie wykonać tę konkretną usługę.

Ile kosztuje sprawdzenie auta w ASO?

Zazwyczaj korzystanie z takich usług jest nieco bardziej kosztowne niż na przykład w osiedlowym warsztacie. Można jednak koszty te w pewnym stopniu obniżyć wtedy, kiedy do warsztatu dostarczymy własne części, filtry lub olej silnikowy. Sposób ten może pozwolić zaoszczędzić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Choć ceny w ASO mogą być trochę wyższe, to i tak warto rozważyć, czy jest to dla nas najważniejszy wyznacznik.

ASO Mercedesa – zrób to u nas!

Firma AUTOREDUTA to również Autoryzowany serwis Mercedes-Benz w Warszawie. Wystarczy tutaj kontakt telefoniczny lub przez internet, aby uzyskać pomoc. Obsługiwany przez nas klient otrzymuje wsparcie Auto Concierge’a, który umówi dogodny termin, udzieli porad i zatroszczy się o auto podczas jego serwisowania i naprawy. Zadowoleni usługobiorcy cenią sobie również to, że na czas naprawy pojazdu, otrzymują oni ofertę auta zastępczego z segmentu Premium. Są to najnowsze Mercedesy klasy C! W tym przypadku sprawdzenie auta w ASO to czysta przyjemność!

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora