Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Likwidacja szkody komunikacyjnej. Wszystko, co musisz o tym wiedzieć!

| | Komentarze:

Kolizja, czy wypadek drogowy zazwyczaj wiąże się z dużym stresem dla każdego właściciela pojazdu. Nierzadko są w tej sytuacji bardzo zagubieni, a ilość formalności, które mają przed sobą, jest dla nich przytłaczająca. Likwidacja szkód komunikacyjnych nie musi być jednak aż tak trudna. Jak zatem postąpić w takiej sytuacji?

Wypadek, a następnie likwidacja szkody – od czego zacząć?

W takiej chwili bardzo dużo zależy od tego, czy dojdzie do porozumienia z kierowcą drugiego auta. To bardzo ważne, zwłaszcza że to od tego uwarunkowane jest dobro każdej ze stron. Zbędne emocje czy kłótnia potrafią wiele utrudnić w takiej chwili, dlatego warto zachować zimną krew i postępować zgodnie z wytycznymi ubezpieczyciela. A ten zapewne będzie potrzebował ważnych informacji, jakimi są dane kontaktowe uczestników zdarzenia, jak również materiału, który potwierdzi zaistniałą szkodę. Dlatego zawsze pamiętaj o tym, aby wykonać dokumentację wideo i foto.

Obecni na miejscu zdarzenia funkcjonariusze sporządzą notatkę na temat zaistniałego zdarzenia. To dokument, o który później występuje towarzystwo ubezpieczeniowe. W takich sytuacjach jednak nie zawsze konieczna jest interwencja policji. Jeżeli do niej nie dojdzie, niezwykle ważne jest, aby spisać oświadczenie zwierające wszystkie ważne informacje. To one między innymi będą później podstawą pracy osoby, do której należeć będzie wycena szkód komunikacyjnych. Zastanawiasz się – ile kosztuje naprawa auta po wypadku? Tak naprawdę zależy to od zaistniałej szkody, a także od cennika danego serwisu.

Zgłoszenie szkody komunikacyjnej - gdzie i jak to zrobić?

Istnieje kilka dróg informowania o szkodzie komunikacyjnej. Można to zrobić poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie ubezpieczyciela lub wykorzystując dane kontaktowe ubezpieczyciela. Tutaj pojawi się zapewne szereg pytań, na które trzeba odpowiedzieć. Będą one związane między innymi z tym, czy samochód był leasingowany.

Drugą opcją jest zgłoszenie się bezpośrednio do firmy likwidującej szkody komunikacyjne z OC sprawcy. Przykładem może być tutaj AUTOREDUTA, w której pracują specjaliści obsługujący cały proces i jednocześnie wspierający poszkodowanego.

Naprawa auta po wypadku i praca rzeczoznawcy

Po zgłoszeniu szkody, zostają o niej poinformowani rzeczoznawcy i likwidator szkody. Zwykle konieczne są oględziny pojazdu. Wykona ją rzeczoznawca, który następnie przekazuje stosowną dokumentację do likwidatora szkody.

Korzystnie jest, kiedy oględziny takiego samochodu odbywają się w serwisie. Z tego względu, że bardzo często wycena szkody wymaga demontażu niektórych elementów. Taka naprawa powypadkowa samochodu trwa zwykle kilka dni. Bardzo cenny jest także poza tym dostęp w danym serwisie do samochodów zastępczych. Skutecznie rozwiązuje to kłopot z brakiem pojazdu w czasie naprawy auta.

Likwidator szkód komunikacyjnych – jaką firmę wybrać?

Jednym z ważnych czynników, na który warto zwrócić uwagę, jest doświadczenie pracowników konkretnej firmy. Ich atutem jest to, że wykonują te czynności od kilku lat. Sprawdź, czy Twoim autem zajmą się profesjonalni mechanicy, którzy wiedzą, jak przeprowadzić naprawy zgodnie z technologią producenta. A także to, czy dysponują oni profesjonalnym sprzętem.

Poza tym dowiedz się, czy oferowana pomoc będzie kompleksowa, czyli od momentu kolizji poprzez wszystkie kwestie formalne. Dobry fachowiec to taki, który przeprowadza naprawę w trybie ekspresowym, a oprócz tego nie bagatelizuje nawet niewielkich uszkodzeń.

Likwidacja szkody w AUTOREDUCIE

Bezpośrednią likwidacją szkód zajmuje się również firma AUTOREDUTA, która w branży jest już od 10 lat. Wystarczy, że zgłosisz się do salonu, a następnie wyspecjalizowany pracownik naszej firmy wyjaśni Ci wszelkie formalności związane z tym tematem.

Krok pierwszy to po prostu skontaktowanie się z nami. Zrobisz to szybko i sprawnie, kiedy skorzystasz ze specjalnego formularza znajdującego się na naszej stronie. Wystarczy wpisać podstawowe dane kontaktowe. W odpowiedzi na taką wiadomość nasz przedstawiciel odezwie się do Ciebie i pomoże rozwiązać Ci zaistniały problem. Przekonaj się, że proces likwidacji szkody nie musi być skomplikowany.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora