Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Czwarta generacja Smarta będzie elektryczna

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (9)

Czwarta generacja Smart electric drive

fot. Daimler AG

Już na wiosnę tego roku Smart będzie jedynym producentem samochodów na świecie, w którego ofercie znajdą się zarówno auta z silnikami spalinowymi, jak i z napędem całkowicie elektrycznym. Nowe elektryczne Smarty mają być podobno dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach - szczególnie tam, gdzie rząd dopłaca użytkownikom bezemisyjnych aut...

Czwarta generacja w wariancie forfour...

Koncern Daimler AG postanowił zelektryfikować całą gamę modeli Smart. Jak wyjaśnia dr Annette Winkler, szefowa tej marki, „smart to idealny samochód do miasta, a z napędem elektrycznym staje się nawet jeszcze trochę bardziej idealny". Co ciekawe, czwarta generacja Smarta dostępna będzie nie tylko z dwuosobowymi nadwoziami coupé i cabrio, ale - po raz pierwszy - także jako czteroosobowy wariant forfour.

...i w charakterystycznej, neonowej zieleni greenflash

Flagowym modelem czwartej generacji Smarta ma być smart electric drive greenflash, charakteryzujący się neonową zielenią (zdjęcia w galerii artykułu). Kolor ten ma symbolizować ich ekologię i oczywiście... napęd elektryczny.

Smart przejedzie aż 160 km na baterii...

Moc elektryków nie będzie może jakoś zatrważająca, bo pod maską znajdzie się jedynie 81 KM, ale za to zasięg ma wynieść aż 160 km na całkowicie naładowanej baterii. Producent podkreśla, że oczywiście zależnie od gniazdka, ładowanie będzie trwać dwa razy krócej niż wcześniej, a dzięki nowej superszybkiej ładowarce - jej naładowanie ma trwać nie dłużej niż 45 minut do 80 procent.

...a Smart control pozwoli na zdalną kontrolę auta

Smart control to aplikacja, dzięki której kierowca pojazdu będzie miał dostęp do szeregu informacji i funkcji napędu elektrycznego na ekranie swojego smartfona, czy tabletu. Np. Smart control pozwoli na obserwowanie procesu ładowania z dala od samochodu, a przy okazji obsłuży w ten sposób wiele innych funkcji pojazdu, takich jak inteligentne ładowanie. 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora