Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Bardziej gadżet niż auto? Volvo XC40 - zwycięzca "Car of the Year 2018”!

Volvo XC40 w ofercie naszego działu Sprzedaż i Odkup aut premium

fot. AUTOREDUTA

Volvo XC40 - trudno sobie wyobrazić auto, które by bardziej pasowało do współczesnych czasów niż właśnie ten samochód. Zostało stworzone z myślą o osobach, które są młode i kochają swoje życie za to, że dzieje się ono w XXI wieku. Dzięki temu większość rzeczy załatwi za kierowcę... samodzielnie!

Zdecydowanie Volvo XC40 nie jest modelem, który zachwyci nas blaskiem i przyćmi nim wszystkie auta wokół

Może dlatego, że zaprojektowali go znani ze swojej surowości i minimalistycznego stylu skandynawowie. A, że nie wiem, czy wszyscy wiecie, ale... marka ta ma obecnie swój romans z chińskim producentem Geely. To za ich sprawnym dotykiem Volvo, a szczególnie ten konkretny model - pisze Business Insider - stał się bardziej technologiczny niż kiedykolwiek wcześniej! XC40 (zobacz auto w naszej ofercie) kocha smartfony i to z wzajemnością. Aplikacje takie, jak Volvo On Call (pozwala na sterowanie i dzielenie się autem i to zdalnie, a także jego zdalne: zamknięcie, sprawdzenie poziomu paliwa, włączenie klimatyzacji oraz wykrywa inne pojazdy, pieszych i rowerzystów przed i za nami), Glympse (udostępnia miejsce, gdzie się znajdujemy wszystkim naszym znajomym), WikiLocations (podaje informacje na temat istotnych punktów znajdujących się w pobliżu, które mogą nas zainteresować), Yelp (sugeruje pobliskie punkty gastronomiczne, gdybyśmy mieli ochotę się gdzieś zatrzymać), a to tylko kilka z nielicznych udogodnień wirtualnego świata, które pozwolą nam na korzystanie z tego auta z największą przyjemnością. Siedząc wygodnie wewnątrz nasz smartfon łączy się z systemem Sensus Connect. A ten z kolei zapewnia nam to, że 9-calowy ekran dotykowy w głównej części kokpitu pozwala na komfortowe korzystanie z nawigacji, czy surfowanie w sieci, która jest tu możliwa dzięki wbudowanym hotspocie Wi-Fi - zaznacza Business Insider.

Auto wyposażone jest w system wspomagania awaryjnego hamowania, a tym samym ostrzega światłami pozostałych kierowców na drodze

Poprzez wbudowany system rozpoznawania pozostałych użytkowników trasy zapobiega wszelkim możliwym wypadkom - również z udziałem pieszych, czy rowerzystów. Autorski system marki, tj. WHIPS i SIPS ratują dosłownie życie, gdy już dojdzie do wypadku. Zapewnią one kierowcy ochronę przed: urazami kręgosłupa na odcinku szyjnym oraz uderzeniami bocznymi. Wisienką na torcie jest opcja przy wykupieniu opcji napędu 4x4 - system Haldexa 5. generacji, który sprawi, że tam gdzie jest szczególnie ślisko, pod górkę i trzeba ruszyć Volvo świetnie sobie z nawierzchnią poradzi.

Ĺšródło: Business Insider

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora