Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Samodzielnie czy w serwisie? Gdzie w Warszawie wymienisz wycieraczki

Regularne sprawdzanie i wymiana wycieraczek samochodowych to obowiązek każdego kierowcy. Zaniedbane, zużyte i niespełniające swojej funkcji mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Ich funkcją jest przecież oczyszczanie szyby czołowej z deszczu i zanieczyszczeń, które skutecznie ograniczają widoczność i uniemożliwiają bezpieczne poruszanie się na drodze. Brak dobrych wycieraczek to ryzyko wypadku, stłuczki, a nawet potrącenia pieszego. Regularna wymiana to więc nie kaprys, a obowiązek. Jak to zrobić, dokąd się udać po pomoc, gdzie je wymienić?

Regularne wymiany

Wycieraczki samochodowe należy wymieniać raz w roku. A to dlatego, że po dwunastu miesiącach nieprzerwanej pracy mogą być w fatalnym stanie. Nieustannie wystawione na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, służące w słońcu, deszczu i śniegu potrzebują regularnych przeglądów. W pewnym momencie nie spełniają już bowiem swojej funkcji i – zamiast oczyszczać szybę z zanieczyszczeń – rozmazują brud na całej powierzchni. Ostatecznie więc cały proces przynosi więcej szkody niż pożytku. A zamazana szyba to duże niebezpieczeństwo – zarówno dla nas, jak i dla innych uczestników ruchu.

Wymiana powinna wejść nam w nawyk. Coroczne przeglądy, sprawdzanie stanu płynów, kondycji opon, ciśnienia w ich – wszystkie te czynności są obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu. Niestety, często zapominamy o innych elementach samochodu. A to błąd. Nowe wycieraczki? Warszawa, Poznań, Kraków czy Sosnowiec – przydadzą się wszędzie.

Kiedy wymieniać?

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie o to, kiedy zabierać się za taką wymianę. Najlepiej robić to na wiosnę, kiedy wycieraczki są w najgorszym stanie po ciężkiej jesieni i zimie. Śnieg, ciągły deszcz, wiatr – wszystko to ma niszczący wpływ na te komponenty. Dlatego właśnie wraz z rozpoczęciem nowego, łatwiejszego dla nich sezonu, warto zdecydować się na zakup nowych. Łagodniejsze warunki atmosferyczne pozwalają także doprowadzić szybę czołową do czystości po zimowych miesiącach. Wiosenne sprzątanie będzie nie tylko łatwiejsze, ale też przebiegnie sprawniej. Czysta szyba to dobry start dla nowych elementów. Zamontowane na niej części posłużą nam dłużej niż takie, które byśmy zakładali zimą czy jesienią.

Czasami jednak fatalny stan wycieraczek zmusza nas do wcześniejszej ingerencji. Jeśli nie są najwyższej jakości, mogą wymagać reakcji nawet po trzech miesiącach. Jeżeli na szybie pozostają smugi, może to świadczyć o uszkodzonej krawędzi, niedoczyszczone pasma z kolei są najczęściej wynikiem skrzywionego pióra. Problemy z gumą skutkują zamgleniem, skrzypienie i podskakiwanie spowodowane jest uszkodzonym konektorem. Wszystkie te sygnały powinny nas zmobilizować do wizyty w zaufanym, solidnym serwisie samochodowym, w którym eksperci zdiagnozują problem i podpowiedzą jego rozwiązanie. Uszkodzone wycieraczki w Warszawie wymienimy np. w Autoreducie.

Pomoc ekspertów

Mówiąc o tym elemencie wyposażenia, zwykle mamy na myśli wymienne pióra, które z czasem ulegają zużyciu. W niektórych sytuacjach trzeba jednak wymienić całe wycieraczki samochodowe. Warszawa jest dobrym miejscem, by to zrobić. Autoreduta to punkt, w którym specjaliści doradzą i podpowiedzą, czy mamy do czynienia z popsutymi ramionami (zły docisk lub korozja), czy może awarii uległy napędzające je silniczki. Bywa również tak, że wycieraczki przestają działać w wyniku uszkodzenia instalacji elektrycznej lub przepalenia bezpiecznika. A wszystko to może być przyczyną niepełnej, złej widoczności. Jazda z takimi ubytkami i problemami może skutkować mandatem w wysokości 500 zł!

Pióra można wymieniać samodzielnie lub w serwisie. Jeśli chcemy robić to na własną rękę, musimy pamiętać o dokładnym przeczytaniu instrukcji. Tutaj krok po kroku opisane są kolejne etapy całego procesu. Ĺťeby mieć pewność, że całość jest dobrze zamocowana, nie powinniśmy pomijać żadnego z nich.

Dla niektórych jednak lepszym rozwiązaniem jest wizyta w salonie, gdzie montaż można zlecić specjalistom. Wycieraczki samochodowe w Warszawie wymienimy w Autoreducie, w której naszym czterokołowcem zajmą się wykwalifikowani eksperci. Oddanie w ich ręce naszych pojazdów to pewność, że wymiana przebiegnie bezproblemowo, a zamontowane elementy będą idealnie pasować do marki i modelu auta.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora