Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Skuteczny autodetaling. Wosk i inne środki wykorzystywane podczas pielęgnacji auta

| | Komentarze:

Detailing to proces, który ma na celu kompleksowe zatroszczenie się o stronę wizualną samochodu. Przeprowadza się go zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu, dzięki czemu można uzyskać pełen, zachwycający efekt. Celem takich zabiegów jest nadanie pojazdowi maksymalnie eleganckiego, czystego, wypielęgnowanego wyglądu. Co ciekawe, procesowi temu poddawane są nawet nowe, salonowe samochody. Bo to właśnie detailing sprawia, że auto lśni i zachwyca nieskazitelną prezencją. Czego więc potrzebujemy, by przeprowadzić takie zabiegi? Jakie preparaty są nam niezbędne, by kompleksowo zadbać o samochód? Czy lepiej robić to na własną rękę, czy może oddać maszynę w ręce specjalistów? Sprawdzamy!

Detailing krok po kroku

Przeprowadzanie auto detailingu krok po kroku polega na przemyślanym, długotrwałym pielęgnowaniu auta. Jego celem jest dogłębne oczyszczenie, solidne zakonserwowanie i renowacja samochodu lub jego poszczególnych elementów. Efekt ma zachwycać, a samochód po takich zabiegach powinien prezentować się tak, jakby dopiero wyjechał z salonu. Po kilku godzinach lub nawet paru dniach otrzymamy perfekcyjny, elegancki pojazd.

Detailing krok po kroku możemy przeprowadzić sami, ale będzie to wymagało od nas naprawdę bardzo dużo pracy i masy zakupów. Produkty do pielęgnacji auta są drogie, a żeby prawidłowo z nich korzystać, trzeba mieć nieco wprawy. Zestaw do auto detailingu będzie się składać z szamponów, płynów do mycia felg, glinki, wosku, preparatu do szyb oraz gąbek, szmatek i rękawic. Przyda się profesjonalny deironizer do usuwania cząstek metalicznych z kół i lakieru, water spot remover do oczyszczania szyb z osadów wapiennych oraz niewidzialna wycieraczka, która przyda się w czasie deszczowej pogody. Taki komplet to naprawdę spora inwestycja. Dlatego, zamiast zastanawiać się, jaki wosk do auta wybrać, lepiej oddać pojazd w ręce specjalistów z warszawskiej Autoreduty.

Wosk do auta – jaki wybrać?

Jednym z istotniejszych etapów przeprowadzania detailingu jest woskowanie. Po dokładnym umyciu i usunięciu wszelkich resztek wapiennych i metalicznych z karoserii i szyb przychodzi czas na nakładanie warstwy ochronnej. Zanim przystąpimy do zadania, upewnijmy się, że wiemy, czym woskować auto, by było idealnie dopieszczone. Żeby zagwarantować sobie najlepszy efekt, warto oddać samochód w ręce specjalistów, którzy dysponują najwyższej jakości akcesoriami. A im lepszy wosk, tym trwalszy efekt na karoserii.

Wiele osób zastanawia się, czym woskować samochód, by zapewnić mu solidną ochronę i piękny wygląd. Rodzajów preparatu jest cała masa, a wybór najlepszego dla nas należy uzależnić od kilku czynników: czasu, który ma zająć aplikacja, trwałości warstwy, efektu estetycznego oraz właściwości hydrofobowych. Możemy wybierać w woskach twardych, takich w mleczku, w sprayu, syntetycznych, naturalnych i hydrofobowych.

Jeśli wolimy zaryzykować przeprowadzenie woskowania na własną rękę, inwestujmy w twarde woski od znanych producentów. Charakteryzują się one nadzwyczajną trwałością oraz odpornością na negatywny wpływ zjawisk atmosferycznych. Najlepiej sprawdzą się te syntetyczne lub częściowo naturalne z carnaubą. Inne woski wybierzemy do szybkich zabiegów, inne do samochodów mocno podniszczonych. Trzeba mieć nieco praktyki, by wybrać najlepszy preparat. Niezbędnymi akcesoriami, oprócz samego wosku, będzie gąbka i mikrowłókno. Tak przygotowani możemy przystąpić do zabiegu.

Po co woskować samochód?

Woskowanie samochodu to właściwie ostatni etap pielęgnacji samochodu. Dobrze dopasowany preparat potrafi zdziałać cuda. Nie tylko dodaje pojazdowi elegancji, ale – co najważniejsze – chroni karoserię przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Otrzymujemy solidne zabezpieczenie przed blaknięciem wywołanym promieniowaniem słonecznym oraz przed deszczem i śniegiem. Do tego woskowanie to najlepszy sposób na utrzymanie karoserii w czystości. Warstwa odpycha kurz, pył i inne zanieczyszczenia, które nie osadzają się dzięki temu na lakierze.

Wosk ma właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że nie dopuszcza wody tam, gdzie nie powinna się dostać. To najlepszy sposób na powstrzymanie ewentualnej korozji. Dobry wosk jest jak tarcza chroniąca auto przed uszkodzeniami. Kamienie i żwir z szutrowych dróg już nie są dla nas zagrożeniem. Warto o tym pamiętać. Żeby uzyskać taki efekt, najlepiej oddać maszynę w ręce profesjonalistów. Warszawska Autoreduta to miejsce, któremu można zaufać. Zespół ekspertów, atrakcyjne ceny i najlepsze metody detailingu. Dla każdego.  

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora