Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Jak przygotować auto do sprzedaży? O tym nie możesz zapomnieć!

| | Komentarze:

Chcesz zmienić samochód, nie wiesz jednak, jak należy przygotować auto do sprzedaży?  Okazuje się, że możesz to zrobić z korzyścią i bardzo szybko, musisz jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Poniżej omawiamy wszystkie najważniejsze aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę. Skorzystaj z nich, zanim dodasz ogłoszenie.

Jak zrobić dobre zdjęcie auta, aby sprzedać je z sukcesem?

Jak przygotować samochód do sprzedaży? Do zrobienia zdjęcia pojazdu przystępujemy wtedy, kiedy będzie ono umyte i czyste. Nie zaszkodzi również nawoskowanie i wypolerowanie auta, które usunie wszelkie nieestetyczne zacieki. Podczas tych prac pamiętaj o szczegółach takich jak: kołpaki, szyby czy lusterka. Dobrze przygotowany pojazd to jedna z podstawowych zasad udanej transakcji.

Oprócz tego postaraj się o odpowiednie tło dla zdjęcia – zaleca się, aby nie znajdowały się na nim inne pojazdy. Na naszą niekorzyść zadziała np. warsztat samochodowy, który może zasugerować klientowi, że auto właśnie było naprawiane albo ma usterkę. Przed wykonaniem zdjęcia nie stawiamy samochodu na tle o wiele gorszych i zdecydowanie bardziej luksusowych aut – taki kontrast nie działa korzystnie.

Nie zapomnij ponadto o detalach, je również warto sfotografować. Dobrze jest zrobić zdjęcie silnika lub otwartego bagażnika. Potencjalny kupujący będzie miał dzięki temu szerszy obraz pojazdu i jego ogólnego stanu.

Czyste auto – zadbaj o szczegóły

Kiedy będziesz myć swój samochód, miej na uwadze, aby wyczyścić dokładnie jego nadwozie. Tutaj szczególnie trzeba pamiętać o dokładności. Podczas polerowania nie zapomnij o reflektorach samochodu, zadbaj o to, aby zniknęły wszelkie rysy z lakieru.

Wykonanie takiego zabiegu opłaca się zlecić specjalnej firmie – w warsztacie zrobią to za ciebie profesjonaliści, a ty oszczędzisz swój cenny czas. Zatroszcz się o usunięcie wszelkich śladów korozji, sprawdź i wypróbuj dostępne na rynku preparaty, które skutecznie pomogą usunąć rdzę.

Jak opisać auto na sprzedaż?

Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać prawidłowy opis samochodu na sprzedaż? Nie może być on pozbawiony najważniejszych informacji, takich jak: rocznik i marka pojazdu, przebieg, a oprócz tego ważnych danych, m.in. typu paliwa, pojemności silnika. Warto tutaj zadbać o dokładność i w razie potrzeby sprawdzić, co konkretnie zostało zapisane w dowodzie rejestracyjnym.

Ogłoszenie zyskuje pozytywny odbiór, kiedy znajdują się w nim rozbudowane informacje na temat stanu technicznego auta. Niekorzystne jest ukrywanie wad samochodu czy tego, że pojazd jest powypadkowy – tutaj trzeba być po prostu szczerym.

Dobrze jest postawić się w roli kupującego, zadać sobie pytanie: co może zainteresować potencjalnego nabywcę? Zapewne będzie to m.in. stan tapicerki, opon, hamulców oraz wyposażenie. Trzeba także dodać informacje o tym, co jest aktualnie do wymiany.

Oprócz tego istotna jest także historia pojazdu. A konkretnie kwestie takie jak: czy był garażowany, gdzie został zakupiony, ilu miał właścicieli itd.

Przygotowanie samochodu do sprzedaży – liczy się wnętrze!

Poza wyglądem zewnętrznym pojazdu trzeba jednocześnie zatroszczyć się o stan i prezencję jego wnętrza. Usuń z niego wszystkie niepotrzebne przedmioty, zetrzyj kurz, a do tego opróżnij wszelkie schowki i półki. Z tapicerki powinny zniknąć plamy. Sprawdź również, które z elementów należy wymienić.

Wnętrze to także to, co znajduje się pod maską. Tam również powinien panować odpowiedni ład i porządek. Nie należy jednak przesadzić i czyścić silnika szczotką lub myjką wysokociśnieniową. Podczas takich przygotowań pamiętaj również, że tego typu prace zawsze wykonujemy wtedy, kiedy silnik jest zimny.

Przygotowanie auta do sprzedaży to proces, na który trzeba poświęcić sporo czasu. Pośpiech nie jest wskazany- zarówno podczas tworzenia ogłoszenia, jak i przygotowania pojazdu. Dlatego warto dokładnie zaplanować takie czynności, aby sprzedać swoje auto z jak największą korzyścią.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora