Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Pierwsze sportowe Porsche w historii - 356 No.1 Roadster zniknęło sprzed Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

| | Komentarze:

fot. Porsche

Od niedzieli 17 czerwca do wtorku 19 czerwca przed Pałacem Kultury i Nauki można było podziwiać wyjątkowe Porsche 356 "No.1" Roadster - o czym informaliwśmy w tekście "Pierwsze sportowe Porsche w historii – model 356 No.1 Roadster będzie można podziwiać w Warszawie". Auto zniknęło już z Warszawy i odwiedzi teraz także inne europejskie miasta oraz Azję i Amerykę Północną. 

Pierwszy samochód o nazwie „Porsche” – zaprojektowany w oparciu o pomysły Ferry’ego Porsche – powstał w austriackim miasteczku Gmünd. 8 czerwca 1948 roku Porsche 356 „No. 1” Roadster zostało dopuszczone do ruchu. Pojazd jest prototypem, który został sprzedany i kilkukrotnie modyfikowany. Dla uczczenia 70. urodzin marki Porsche, wykorzystując oryginalne techniki produkcji, zbudowano pokazowy egzemplarz „jedynki” z nadwoziem o oryginalnym kształcie. 356 „No. 1” Roadster ma dla Porsche znaczenie wysoce symboliczne: wszystkie samochody sportowe Porsche czerpią z jego kształtu, dynamiki jazdy oraz lekkiej konstrukcji. Sam oryginalny model pozostaje niezmienny – to jeżdżący kawał historii.

Porsche w tym roku świętuje 70-lecie swojego pierwszego sportowego samochodu, a pokazowy egzemplarz Porsche 356 "No.1" Raodster bierze udział w światowym tournée.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora