Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Volkswagen I.D. Buzz, czyli kultowy ogórek w nowej odsłonie już w 2022 roku

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Volkswagen I.D. Buzz, czyli kultowy ogórek

fot. Volkswagen

Podobno to już pewne, że Volkswagen zamierza wprowadzić na rynek nową, mocną odświeżoną wersję swojego kultowego „Ogórka”. Ma to nastąpić w roku 2022, a więc - jak łatwo się domyślić - auto będzie w pełni elektryczne. Docelowo podobno nawet autonomiczne. Póki co - prototyp robi super wrażenie! 
Jak przypomina Business Insider, w latach 60. i 70. "Ogórek" był częścią amerykańskiej kultury. W 2013 roku zaprzestano jego produkcji, m.in. z powodów bezpieczeństwa. Jednak w 2017 roku Volkswagen pokazał koncept nowego, elektrycznego minibusa i potwierdził, że wejdzie do produkcji, a następnie do sprzedaży w 2022 roku. Co już wiadomo na temat I.D. Buzz? Oto dziesięć faktów:
 
  1. I.D. Buzz ma być w pełni elektryczny.
  2. Produkcja I.D. Buzz ma się rozpocząć już w 2019 roku.
  3. W I.D. Buzz nie będzie miejsca na guziki i pokrętła, za to nie zabraknie miejsca na ekran dotykowy.
  4. Volkswagen planuje wyposażyć I.D. Buzz w laserowe skanery i elementy rozszerzonej rzeczywistości, które mają sprawić, że jazda będzie łatwiejsza.
  5. I.D. Buzz ma mieć moc 369 koni mechanicznych, dzięki czemu ma osiągać maksymalną prędkość 160 km na godzinę i rozpędzać się do 95 km na godzinę w 5 sekund.
  6. Bateria I.D. Buzz w ma pozwolić na przejazd ponad 400 km na jednym ładowaniu, a doładowanie jej do poziomu 80 proc. ma zająć 30 minut.
  7. I.D. Buzz będzie można otwierać smartfonem zamiast tradycyjnym kluczykiem.
  8. Wnętrze I.D. Buzz będzie przestronne, siedzenia będą mogły być swobodnie przesuwane, dzięki szynom umieszczonym w płycie podłogowej.
  9. W I.D. Buzz nie zabraknie miejsca do spania czy przechowywania zapasów, które przydadzą się podczas dłuższej wyprawy.
  10. I.D. Buzz będzie miał dwa bagażniki – jeden z przodu, a drugi z tyłu.
 
Ĺšródło: Volkswagen, Business Insider
 
Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora