Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Radzimir Dębski, znany jako Jimek, wybrany globalnym ambasadorem Porsche

| | Komentarze:

Nowy ambasador Porsche pięć lat temu zgłosił się na konkurs na remiks piosenki BeyoncĂŠ i wygrał go, pokonując 3000 rywali z całego świata!

fot. Porsche

Polski kompozytor Radzimir Dębski został globalnym ambasadorem jednego z najbardziej niezwykłych modeli producenta z Zuffenhausen - Porsche Panamery Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Pierwszy raz zdarza się, żeby Polak był globalnym ambasadorem tej prestiżowej marki

Ale - jak przyznają pracownicy Porsche - w przypadku Jimka to nie może dziwić. Jak mało kto uosabia on wartości, z którymi kojarzone jest Porsche. Wyrasta ze swojego miejsca na Ziemi i pozostaje mu wierny, ale zarazem bez trudu, odważnie przekracza granice i jest obywatelem świata, odwołującym się do uniwersalnych emocji. Jak wtedy, gdy przed pięciu laty zgłosił się na konkurs na remiks piosenki Beyoncé i wygrał go, pokonując 3000 rywali z całego świata. Eksperymentuje, dąży do perfekcji i inspiruje. Jak wtedy, gdy dwa lata temu przedstawił utwory hip-hopowe z udziałem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. No i uwielbia od czasu do czasu pojechać szybciej niż na co dzień – ma licencję kierowcy wyścigowego i startuje w rajdach.

Czym ujęła Jimka nowa, hybrydowa Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo?

– Imponujący hybrydowy samochód. Tak, wszystko się zgadza. Ale Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo to coś więcej – opowiada Jimek. – Ten samochód łączy w sobie tak wiele nieoczekiwanych rzeczy. Samochód sportowy oferujący tak wiele możliwości. Panamera Sport Turismo może być wszystkim, czego potrzebujesz. To, że coś takiego jest możliwe, jest już samo w sobie niewiarygodne, a fakt, że działa – niebywałe. Jedyne słowo, jakie przychodzi na myśl, to wizjonerskie. Ten samochód jest po prostu genialny – dodaje. Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo to wyjątkowy model – topowa wersja auta łączącego design z funkcjonalnością. 4-litrowy silnik V8 z odmiany Turbo łączy się tu z jednostką elektryczną, co skutkuje mocą systemową 500 kW (680 KM) i imponującym zapasem siły napędowej: już przy obrotach nieznacznie powyżej biegu jałowego Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo zapewnia 850 Nm momentu obrotowego. W rezultacie od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,4 s, a jej prędkość maksymalna wynosi 310 km/h. Jednocześnie auto zachowuje wszystkie inne zalety modelu Panamera, przez co staje się autem prawdziwie uniwersalnym – dobrym zarówno do zabawy sportowej na torze, jak i do codziennej, ekonomicznej jazdy miejskiej (w trybie czysto elektrycznym może pokonać do 50 km), jak i długich, komfortowych podróży. Panamera w odmianie Sport Turismo po raz pierwszy oferuje także piąte miejsce dla pasażera – co dodatkowo zwiększa jego funkcjonalność.

Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo to zupełnie nowy model

Auto zostało przedstawiony światu niespełna dwa tygodnie temu. Auto nie miało jeszcze okazji być zaprezentowane szerokiej publiczności na targach motoryzacyjnych. Jimek miał już jednak okazję zapoznać się z nim podczas jazd na torze w Hiszpanii, które zaowocowały skomponowaniem przez niego specjalnego utworu inspirowanego tym doświadczeniem pod tytułem „RF1 for orchestra”.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora