Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Premiera Mercedesa Klasy X za nami

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (3)

Premiera Mercedesa Klasy X za nami

fot. Mercedes-Benz

Klasa X miała swoją oficjalną premierę 19 lipca. I choć - co pewnie niektórzy z was pamiętają - pisaliśmy już o tej klasie i nawet pokazywaliśmy jego koncepty, zobaczcie, jak się prezentowała nowa klasa X podczas premiery!


Klasa X Mercedesa w dwóch wariantach

A dokładnie PROGRESSIVE i POWER. Czym się będą różnić? Jak to określa sam producent - grupą docelową. Pierwszy model kierowany jest do nabywców, dla których auto to "wizytówka biznesu, ale także prestiżowy i komfortowy pojazdu do osobistego użytku". Drugi model to "lifestyleowy samochód, a jego design ma odzwierciedlać charakter właściciela". Ma być on adresowana do nabywców wiodących miejski styl życia. Istotną informacją jest to, że projektanci i inżynierowie Mercedes-Benz opracowali dla nowego modelu szeroką gamę akcesoriów, pozwalających jeszcze skuteczniej dopasować Klasę X do osobistych gustów i wymagań, tak więc w zależności od indywidualnych upodobań będzie można modyfikować go pod względem wyposażenia, jak i funkcji.

Co pod maską Mercedesa Klasy X?

Zaczniemy standardowo od mocy. Warianty do wyboru będą również dwa. Wariant X 220, generujący moc 163 KM i wariant X 250 d o mocy 190 KM. Oba wyposażone będą w silnik wysokoprężny o pojemności 2,3l. W obu znajdziemy także napęd 4 na 4 4MATIC, w standardzie 6-biegową skrzynię manualną (opcjonalnie 7-stopniową automatyczną). Oprócz tego, klasa X tak, jak pozostałe modele Mercedes-Benz, będzie posiadać w standardzie systemy: Active Brake Assist, Lane Keeping Assist oraz Traffic Sign Assist. A około czerwca 2018 możemy się także spodziewać kolejnego wariantu - diesela V6 o mocy 190 kW/258 KM.

Co wewnątrz Mercedesa Klasy X?

Na deser przedsmak tego, co znajdziemy w środku, a opcji jest naprawdę przytłaczająca ilość! Trzy wersje wykończenia kokpitu, sześć tapicerek do wyboru oraz dwa odcienie podsufitki zapewniają najszerszy wybór materiałów i kolorystyki w segmencie. Do tego do wyboru stylowe orurowanie przestrzeni ładunkowej, orurowanie boczne, zabudowa przestrzeni ładunkowej, osłony podwozia.

Merceces Klasy X, czyli inteligentny SUV

Mercedes me connect to funkcja, która będzie dawać możliwość na komunikację tego modelu z smartfonem właściciela. Co to da? A chociażby wgląd do informacji, takich jak poziom paliwa, nawigacja, czy prosta lokalizacja auta. Przy dużych autach ważną informacją jest z pewnością przy jego zakupie wymiar. Nowa klasa X ma mieć 5340 mm długości i 1920 mm szerokości. Ma też być wysoka na 1819 mm. Z istotnych kwestii jego ładowność wyniesie, aż 1042 kg! A gdyby w środku zabrakło miejsca uciąg przyczepy ma wynieść od 1650 do 3500 kg. Aby Wam to lepiej uzmysłowić tyle wystarczy, by w przestrzeni ładunkowej przewieźć 17 pełnych 50-litrowych beczek piwa. Albo przewieźć do 3,5 tony przykładowo przyczepę z trzema końmi lub 8-metrowy jacht. Klasa X to prawdziwa bestia! Niestety oficjalna cena wciąż nie została podana.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora