Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Powstała fundacja Ferry Porsche Foundation

| | Komentarze:

Przekazanie certyfikatu uznania (od lewej: Oliver Blume, Wolfgang Reimer, Dr. Wolfgang Porsche, Uwe HĂźck)

fot. Porsche

W związku z 70. urodzinami marki producent sportowych samochodów ze Stuttgartu założył fundację „Ferry Porsche Foundation”. Do jej celów należy przede wszystkim wspieranie projektów związanych z edukacją i kwestiami społecznymi, a także odgrywanie aktywnej roli w rozwoju młodzieży. Początkowo firma zainwestuje w fundację kwotę 10 mln euro, a w drugim etapie – kolejne 10 mln euro. Nazwa fundacji wywodzi się od Ferry'ego Porsche, syna słynnego konstruktora samochodów, profesora Ferdinanda Porsche, który w 1948 r. założył markę sportowych samochodów Porsche. 

Dzięki fundacji Porsche chce wzmocnić obecną działalność społeczną i obywatelską

- Dla Porsche sukces ekonomiczny i odpowiedzialność społeczna są ze sobą nierozerwalnie połączone – przyznał Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG. - Dzięki fundacji Ferry'ego Porsche chcemy wzmocnić naszą obecną działalność społeczną i obywatelską w zrównoważony sposób, niezależny od naszej bieżącej działalności handlowej - dodał. Co roku Porsche AG zapewni fundacji dodatkowe fundusze pochodzące z zysków firmy. W poprzednich latach producent inwestował do 5 mln euro rocznie w promowanie instytucji obywatelskich, kulturalnych i społecznych. - W czasach wielkiej zmiany fundacje mają szczególne znaczenie: są czymś stałym, niezmiennym, niczym skała na burzliwych wodach. Zachęcają do rozważań i długofalowych działań – powiedział Wolfgang Reimer, prezydent rejencji Stuttgartu, który reprezentował rząd Badenii-Wirtembergii podczas prezentacji świadectwa uznania. - Wykorzystanie fundacji do promowania szczytnego celu odniesie trwałe skutki społeczne – niezależnie od nurtów politycznych i uwarunkowań ekonomicznych - dodał.

Ferry Porsche Foundation skupi się przede wszystkim na projektach realizowanych w zakładach firmy oraz ich okolicach

Mowa zatem o Stuttgarcie, Weissach i Lipsku. Inicjatywy będą prowadzone również w placówkach na całym świecie. Fundacja wspiera projekty związane z nauką, badaniami i edukacją, a także szkolenia i rozwój, promuje przedsięwzięcia kulturalne i środowiskowe oraz pomaga osobom dotkniętym problemami społecznymi. W każdym przypadku koncentruje się głównie na młodych ludziach. W przyszłości Porsche planuje też tworzyć i rozwijać w ramach fundacji własne programy. „Ferry Porsche Foundation” będzie nadzorowana przez radę powierniczą, która dostarczy wskazówek i porad dotyczących wyboru projektów oraz dystrybucji funduszy. Powiernicy zadbają również o odpowiednie wykorzystanie tych funduszy. Honorowym przewodniczącym rady powierniczej jest dr Wolfgang Porsche, przewodniczący rady nadzorczej Porsche AG i syn Ferry'ego Porsche. Przewodniczącym rady powierniczej został Oliver Blume, a Uwe Hück, szef rady zakładowej grupy, obejmie funkcję wiceprzewodniczącego. Członkami rady powierniczej zostali także Andreas Haffner, członek zarządu ds. zasobów ludzkich, oraz Lutz Meschke, wiceprezes zarządu i członek zarządu ds. finansów oraz IT.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora