Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Mercedes-AMG S63 E PERFORMANCE: Perfekcyjna synteza luksusu i sportowych wrażeń

| | Komentarze:

Klasa S zawsze odgrywała ważną rolę w marce AMG. Już ponad 50 lat temu założyciele udowodnili, że mogą przekształcić luksusową limuzynę w bardzo sportowy pojazd z charakterystycznym dla mercedesa duchem innowacji. Tuner z Affalterbach postawił swój pierwszy kamień milowy w 1971 roku, prezentując Mercedes-Benz 300 SEL 6.8 AMG. Dziś nowy Mercedes-AMG S 63 E PERFORMANCE z technologią hybrydową AMG po raz kolejny wyznacza standardy w swoim segmencie.


Model E PERFORMANCE łączy 4,0-litrowy silnik V8 biturbo AMG z charakterystycznym dla najnowszych modeli Mercedesa hybrydowym układem napędowym. Układ napędowy skupia się jednak mniej na zasięgu elektrycznym i redukcji spalania, a bardziej na osiągnięcu najlepszych w swojej klasie osiągów. Dzięki sumarycznej mocy 802 KM i momentowi obrotowemu 1430 Nm limuzyna jest absolutnym liderem w swoim segmencie. Przyspieszenie do 100 km/h w 3,3 sekundy i opcjonalna prędkość maksymalna 290 km/h idealnie łączą się z doskonałymi właściwościami jezdnymi zapewnianymi przez systemy takie jak zawieszenie AMG RIDE CONTROL+, stabilizacja przechyłów AMG ACTIVE RIDE CONTROL i skrętna tylna oś.

Imponujące osiągi Mercedesa-AMG S 63 E PERFORMANCE odzwierciedla również wyrazisty wygląd zewnętrzny. Po raz pierwszy Limuzyna Klasy S ma typowy dla AMG grill panamericana zwieńczony dużą centralną gwiazdą, a obecna w poprzednich generacjach klasy S pionowa gwiazda Mercedesa na masce została zastąpiona emblematem AMG w kolorze srebrno-czarnym. Z boku szczególnie wyróżniają się kute koła AMG o średnicy do 21 cali i charakterystyczne dla AMG listwy progowe. Z tyłu możemy zobaczyć charakterystyczne cechy stylistyczne modeli 63, takie jak trapezoidalne, karbowane podwójne końcówki układu wydechowego lub szeroki dyfuzor z podłużnymi płetwami.

Wnętrze łączy w sobie wysokiej jakości wyposażenie i materiały charakterystyczne dla Klasy S z nowoczesną technologią i cechami typowymi dla AMG. Fotele ze specjalnym układem tapicerki AMG i charakterystycznymi przeszyciami podkreślają sportowy charakter auta. Aspiracje lidera w segmencie limuzyn są również widoczne w tylnej części kabiny S klasy, gdzie znajdziemy dwa osobne fotele z pełnym zakresem regulacji, ogrzewaniem, wentylacją, opcjonalną lodówką w podłokietniku i wyjmowanymi tabletami dla obu pasażerów. Do tego dochodzą elementy ozdobne sygnowane logo AMG i specjalna kierownica AMG Performance z łopatkami do zmiany biegów bogatymi w funkcje przyciskami, które umożliwiają sterowanie ważnymi funkcjami jazdy i wszystkimi trybami jazdy bez odrywania rąk kierowcy od kierownicy.

AUTOREDUTA to wszystko czego potrzebujesz dla swojego auta.

Ul. Ojcowska 2
Al. 3 Maja 1
Al. Jerozolimskie 148

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora