Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Krótkie spojrzenie na wyjątkowe technologie niemieckich marek

| | Komentarze:

Porsche-Doppel-Kupplungs, czyli majstersztyk wśród skrzyni biegów
PDK, skrzynia biegów która z każdego Porsche, niezależnie od tego czy wybierasz 911718PanameręMacana czy Cayenne, robi jeszcze bardziej wyjątkowy wóz. Przede wszystkim, dzieje się tak dlatego, że dzięki charakterystyce PDK auto idealnie dobiera przełożenie do sytuacji na drodze i osiąga lepsze przyśpieszenie niż swoje odpowiedniki z manualną przekładnią. Swój debiut miała w 1980 roku, a już 3 lata później Porsche zdecydowało się na zastosowanie jej w wyścigowym modelu 956 z grupy C.  Jak właściwie działa PDK? Przede wszystkim to dwie skrzynie biegów i dwa hydrauliczne, „mokre” sprzęgła. Kiedy jedno sprzęgło się zamyka, drugie się otwiera, co sprawia, że zmiana biegów może być niezauważalna. Skrzynie PDK mają zwykle 7 biegów, na szóstym biegu auto osiąga swoją prędkość maksymalną, a siódmy bieg służy do ekonomicznej jazdy.
Zadbaj o swoje Porsche w Autoreducieniezależnym serwisie Porsche w Warszawie! Wykorzystujemy te same urządzenia diagnostyczne i technologie co ASO Porsche, dzięki czemu możesz mieć pewność, że zajmiemy się Twoim autem na najwyższym poziomie. Pamiętaj! W niezależnym serwisie Porsche Warszawa Autoreduta dokonasz koniecznych napraw nawet o 50% taniej niż w ASO Porsche.
Wystarczy że klikniesz w link poniżej, a znajdziesz formularz do umówienia się na wizytę serwisową w Porsche Autoreduta w zaledwie kilka chwil: https://www.autoreduta.pl/serwis-porsche-warszawa.

Napęd Quattro

Napęd Quattro, czyli system napędu na cztery koła (AWD), w którym moment obrotowy auta przekazywany jest na wszystkie koła.  Pierwszy raz Audi wykorzystało to rozwiązanie w 1980 roku w rajdowym modelu Audi Quattro, które następnie odniosło mnóstwo sukcesów w świecie wyścigów samochodowych. Głównym zadaniem napędu na cztery koła jest zapewnienie lepszej przyczepności, w porównaniu do modeli wyłącznie z napędem na przednią bądź tylną oś, a tym samym poprawę zachowania auta na drodze w każdych warunkach atmosferycznych.  Audi wykorzystuje kilka sposobów na przekazywanie napędu na cztery koła, zależnie od tego jak umieszczony jest silnik. W modelach z centralnie umieszczoną jednostką napędową, napęd działa za pośrednictwem sprzęgła wiskotycznego, w Audi TT dzięki Haldexowi, a w pozostałych modelach za pomocą dwóch dyferencjałów.
Już dziś zadbaj o swoje Audi! W niezależnym serwisie Audi Warszawa Autoreduta nasi doświadczeni mechanicy mogą pochwalić się szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w naprawach samochodów marki Audi. Posiadamy nowoczesny sprzęt do diagnostyki samochodowej, dzięki czemu usterki Twojego Audi zostaną zdiagnozowane tak szybko, jak w ASO Audi!
Zadzwoń już teraz pod numer 22 616 42 12 i umów się na wizytę serwisową w niezależnym serwisie Audi Autoreduta.

MBUX, czyli wyjątkowy sposób komunikacji z Twoim Mercedesem

 

Mercedes-Benz User Expirience to inteligentny system multimedialny, którego główną cechą ma być mniejsze rozpraszanie uwagi kierowcy, intuicyjna obsługa i wszechstronność. System sterowania głosowego uruchamiany jest za pomocą frazy „Hej Mercedes” lub przycisku na kierownicy. Rozwiązane to jest zdolnie do uczenia się, dlatego jest w stanie odpowiedzieć nawet na najbardziej nieoczekiwane pytania. System MBUX obsługiwany jest na niezwykle czułym na dotyk ekranie dotykowym, panelem dotykowym i dotykowym touchpadem, który rozpoznaje również pismo odręczne. MBUX to inteligentny system posiadający funkcję przewidywania. Na przykład każdy, kto często dzwoni do matki we wtorki podczas podróży do domu, otrzyma jej numer telefonu jako sugestię na wyświetlaczu w tym dniu tygodnia.
ASO Mercedes-Benz blisko Ciebie? Autoreduta Mercedes-Benz! Nasza autoryzowana stacja obsługi pojazdów Mercedes-Benz to gwarancja najwyższej jakości, bez zbędnych formalności i kolejek.
Umów się już dziś na wizytę w ASO Mercedes-Benz! Możesz zrobić to dzwoniąc pod numer 22 622 27 34, wypełniając formularz http://bit.ly/umowwizyteMBAutoreduta lub odwiedzając nasz serwis na ulicy Ojcowskiej 2 na warszawskim Mokotowie.

BMW I zelektryfikowało motoryzację w Polsce i nie tylko

Koncepcji elektrycznych samochodów spod szyldu BMW przyświecały nie tylko względy ekologiczne, idące za zerową emisją spalin, ale także nowatorskie podejście do motoryzacji i idea zrównoważonego rozwoju. BMW spopularyzowało elektromobilność za pomocą dwóch modeli: miejskiego I3  oraz sportowego I8, którego produkcja zakończyła się w tym roku. Silnik elektryczny BMW I czerpie energię z akumulatora litowo-jonowego, a ładowanie samochodu może odbyć się za pomocą konwencjonalnego gniazdka. BMW przy produkcji serii I przywiązało również wagę do wykorzystania ekologicznych, recyklingowanych kompozytów w środku wozu.
Twoje BMW wymaga wyjątkowej opieki? Wybierz niezależny serwis BMW Warszawa Autoreduta! Nasi wykwalifikowani mechanicy z wieloletnim doświadczeniem poradzą sobie z usterkami zarówno w najnowszych, jak i nieco starszych egzemplarzach BMW. Dzięki zastosowaniu najnowszych systemów, możesz być pewien, że Twoja naprawa będzie tak dobra jak w ASO BMW, a możesz zrobić to w krótszym czasie i za mniejsze pieniądze!
Zadzwoń do nas pod numer 22 622 27 43 i umów się na wizytę swojego BMW!
Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora