Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Czy elektryczny dostawczak Mercedesa zrewolucjonizuje branżę?

| | Komentarze:

Nowy dostawczak Mercedesa

fot. Mercedes-Benz

Mercedes Vision Van to pierwszy na świecie samochód użytkowy, którego procesy - począwszy od centrum dystrybucji aż do odbiorcy - są zautomatyzowane i nie będą wymagać czynnika ludzkiego. Jak to możliwe? Vision Van łączy szereg technologii pomocnych przy realizowaniu dostaw w miastach i jest częścią projektu o nazwie adVANce.

Vision Van zapewni wykonanie usługi w niebanalny sposób

Ten futurystycznie wyglądający pojazd korzysta ze zautomatyzowanej przestrzeni bagażowej, a na jego dachu znajdują się dwa drony dostawcze o zasięgu 20 km. Ich zadaniem będzie dostarczyć nieduże (max. 2kg masy) paczki klientom.

Jak będzie wyglądać proces dostawy z vanem Mercedesa?

Samochód można będzie zaparkować w strategicznym punkcie miasta i rozpocząć dostawę dronami na określonym obszarze. Auto nie będzie wymagało konwencjonalnego kuriera, a jedynie kogoś, kto zadba o cały proces. Układ paczek w kabinie ma być dostosowany do trasy ich rozwożenia. Obsługa załadunku samochodu także będzie wykonywana wyłącznie przez maszyny. Zatem cały proces zostanie zautomatyzowany i przeprowadzany będzie przez autonomiczny pojazd, jakim ma być Vision Van.

Program Mercedesa - adVANce to...

Zatrudniająca 200 pracowników jednostka specjalna niemieckiego producenta, która w ciągu następnych pięciu lat zainwestuje około 500 mln euro w rozwój najnowszych rozwiązań z dziedziny cyfryzacji, automatyzacji oraz robotyki. Celem jest stworzenie koncepcji vanów na miarę XXI wieku: inteligentnych, autonomicznych pojazdów, zdolnych łączyć wszystkie procesy, od ładowania poprzez transport drogowy, po dostarczanie produktów odbiorcom w sposób całkowicie samowystarczalny. AdVANce ma objąć trzy obszary innowacji – integrację inteligentnych technologii, rozwiązania z zakresu transportu oraz nowe koncepcje mobilności.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora