Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

AMG Driving Academy przeszkoliło w tym roku w Polsce przeszło 670 kierowców

| | Komentarze:

Kolejny udany sezon AMG Driving Academy w Polsce...

fot. Mercedes-AMG

W połowie października dobiegł końca tegoroczny sezon szkoleń AMG Driving Academy w Polsce. W ciągu blisko 50 dni treningów zajęcia odbyło ponad 670 kierowców. Każdy z nich miał okazję udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, a przy okazji przetestować możliwości sportowych maszyn Mercedes-AMG. 

AMG Driving Academy już od 7 lat organizuje szkolenia dla kierowców w Polsce

Marka Mercedes-AMG równolegle do aktywności w wyścigach oraz produkcji cenionych na całym świecie aut sportowych angażuje się w doskonalenie umiejętności ich nabywców. Polski oddział AMG Driving Academy już od 7 lat organizuje szkolenia dla kierowców w Polsce. W tym czasie certyfikowani instruktorzy przeszkolili ponad 3500 osób – łącząc fascynację jazdą samochodami o wysokich osiągach z najwyższym poziomem merytorycznym zajęć z techniki bezpiecznej i sportowej jazdy. W Polsce uczestnicy mają do wyboru szkolenia o dwóch stopniach trudności: podstawowym i zaawansowanym. Oba obejmują teoretyczne objaśnienie najważniejszych aspektów bezpiecznej jazdy oraz szereg konkurencji zręcznościowych, m.in. slalom, hamowanie awaryjne czy jazdę za instruktorem na dużej pętli toru wyścigowego. Programy ułożono w taki sposób, aby stopniowo zwiększaćpoziom trudności, a jednocześnie zapewnić uczestnikom możliwość zetknięcia z pełnym przekrojem wymagających sytuacji za kierownicą oraz nauki panowania nad mocnym samochodem. - AMG Driving Academy to nie tylko narzędzie wsparcia sprzedaży. To przede wszystkim projekt rozwojowy, który pozwala uczestnikom poznać sportowy potencjał aktualnie dostępnych modeli AMG, a jednocześnie umożliwia podnoszenie umiejętności za kierownicą podczas wieloetapowych szkoleń (etapów jest aż sześć). A zatem w bezpośredni sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz na zwiększenie świadomości kierowców - komentuje Mirosław Gumula, szef instruktorów AMG Driving Academy. 

W tym sezonie w szkoleniach AMG wzięło udział ponad 670 osób – nie tylko z Polski, ale również z Austrii i Czech

Treningi odbywają się wyłącznie na pełnowymiarowych torach wyścigowych. Organizowano je w Poznaniu, Kielcach i Kamieniu Śląskim, jak również za granicą – w Brnie, Moście oraz nieopodal Salzburga. Oczywiście jak co roku polski zespół instruktorów AMG prowadził też szkolenia na zamarzniętych jeziorach w Szwecji. Szkolenia odbywają się na 18 modelach Mercedes-AMG – od kompaktowego SUV-a GLA 45 aż po rodzinę sportowych samochodów AMG GT, włącznie ztopowym wariantem AMG GT R o mocy 585 KM. Z jednej strony to dodatkowa atrakcja dla uczestników, z drugiej – okazja do sprawdzenia własnych odczuć za kierownicą i uchwycenia różnic w zachowaniu pojazdów zodmiennymi nadwoziami, od limuzyn i SUV-ów aż po coupe.

Kolejne szkolenia AMG Driving Academy już w sezonie 2019

Michał Maksymiuk, menedżer marki Mercedes-AMG na rynki Polski, Czech i Austrii, zdradza, czego możemy spodziewać się w przyszłorocznym programie: „Nasze plany na kolejny sezon to dalsze doskonalenie naszej oferty treningowej poprzez oferowanie treningów na torach poza granicami Polski, jak również rozbudowanie programu dla kobiet. Same treningi zyskają zmienione parki modelowe, w tym absolutne nowości marki, jak choćby najmocniejsze odmiany nowego modelu sygnowanego przez inżynierów z Affalterbach – AMG GT 4-drzwiowego Coupé w wersji 63 S o mocy 639 KM, jak też otwierające gamę AMG nowe A 35. To, co nas cieszy, to rosnące zainteresowanie i świadomość uczestników naszych treningów oraz rzesza ponad 3500 polskich klientów, którzy przez 7 lat odbyli szkolenia w Polsce i za granicą”.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora