Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

50 urodziny BMW Motorsport!

| | Komentarze:

W 2022 roku BMW świętuje 50 rocznicę powstania swojego legendarnego działu Motorsport! By uczcić ten jubileusz, BMW M przygotowało nietuzinkowe możliwości dla fanów marki: nowe logo, inspirowane historycznym emblematem, a także 50 kultowych lakierów z przeszłości.

Historyczne logo BMW Motorsport

Nowe logo stworzone na 50 rocznicę powstania BMW Motorsport jest inspirowane historycznie występującym emblematem, stanowiącym swoisty powrót do korzeni firmy. Logo symbolizuje pasję do wyścigów samochodowych, będących podwaliną BMW M. Logo BMW, wokół którego znajdują się przesunięte półokręgi w kolorze niebieskim (symbolizującym BMW), czerwonym (będący symbolem wyścigów) oraz granatowym (początkowo był to kolor fioletowy, stanowiący kombinację dwóch wcześniej wspomnianych) pierwszy raz pojawiło się na samochodach wyścigowych BMW M w 1973 roku.

Emblemat będzie dostępny jako alternatywa na życzenie, dla standardowego logo BMW. Jest w ofercie już od końca stycznia 2022 roku, oferowany dla wszystkich samochodów BMW serii M oraz modeli z pakietem M Sport. Emblematy mogą znaleźć się z przodu, z tyłu oraz na piastach kół.

Oto co, na temat swoistego powrotu do przeszłości mówi dyrektor generalny BMW M GmbH Franciscus van Meel: „Dzięki klasycznemu emblematowi „BMW Motorsport” chcielibyśmy podzielić się radością z jubileuszu BMW M z fanami marki”.


Kultowe lakiery z przeszłości na 50. rocznicę M Division


Jako uzupełnienie jubileuszowych możliwości będzie można nie tylko zdecydować się na montaż wyjątkowego emblematu, ale również wybrać na swój pojazd jeden z 50 kultowych kolorów, które dostępne były w przeszłości. Wśród dostępnych odcieni będzie Marina Bay, Macao Blue (dostępne w M3 E30), żółty Dakar (z M3 E36), Fire Orange (występujące na M3 E92) czy Imola Red (znane z M3 E46). Udostępnienie historycznych kolorów to wyjątkowy ukłon w stronę prawdziwych fanów marki, których auta mogą od teraz nawiązywać do różnych epok w historii BMW M.


BMW Motorsport


W 1972 roku BMW zdecydowało się na uruchomienie oddziału Motorsport, by móc formalnie wspierać swój prężnie rozwijający się program wyścigowy. Zaczęto produkować seryjne samochody, które mają ponadprzeciętne osiągi. Oficjalnie pierwszym modelem M było M1, które miało swoją premierę na targach motoryzacyjnych w Paryżu w 1978 roku. Wtedy też zadebiutowało charakterystyczne logo BMW Motorsport, czyli litera M wraz z trzema pochylonymi paskami. Ten symbol stał się znakiem rozpoznawczym BMW ze sportowym charakterem. Pierwsze kroki w kierunku supersportowych aut służących do codziennego użytku podjęto już w 1979 roku, kiedy wprowadzono na rynek wyczynową wersję serii 5.


Co jeszcze BMW M zaprezentuje w tym roku?


Oficjalna data rocznicy powstania BMW M mija 24 maja 2022 roku i choć przed nami jeszcze ponad trzy miesiące, producent odkrył już kilka kart. Przede wszystkim premiery nowych modeli — pierwszy raz wprowadzone zostanie na rynek BMW M3 Touring, pierwszego SUV'a z hybrydą plug-in serii M oraz ekstremalną, specjalną serię M4 Coupé. Krążą również pogłoski o debiucie elektrycznego samochodu o wysokich osiągach, bazującego na BMW M2.


To wielki rok dla BMW M, a oprócz premier wyjątkowych samochodów będą również świętować swój jubileusz na motoryzacyjnych wydarzeniach wysokiej rangi. 50 rocznica utworzenia dywizji M będzie bowiem obchodzona podczas Concorso d'Eleganza Villa d'Este które odbędzie się Włoszech w maju, mekce fanów motoryzacji, czyli Goodwood Festival of Speed ​​w Wielkiej Brytanii w lipcu oraz Concours d'Elegance w Kalifornii w sierpniu.

BMW M Ultimate Driving Machine

Z okazji 50 rocznicy powstania BMW M postanowiono również wydać kolekcjonerski album, w którym znajdziemy szczegóły powstania legend motoryzacji, dokładnie opisaną historię produkcji modeli serii M, a także niepublikowane wcześniej fotografie. Album możecie znaleźć na portalach aukcyjnych (m.in. Amazon), a jego cena to około 200 złotych.

100 lat BMW M!


Zapraszamy właścicieli BMW, również tych spod znaku M do korzystania z naszego niezależnego serwisu BMW Autoreduta. Twoje BMW zostanie otoczone opieką przez profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy o problemach zarówno w starszych, jak i młodszych modelach BMW wiedzą wszystko. W serwisie Autoreduta korzystamy z autoryzowanych programów serwisowych.


Odwiedź nas! Ulica Ojcowska 2 na warszawskim Mokotowie.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora