Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Wszystkie modele MINI w nowej, odświeżonej stylistyce

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Wszystkie modele MINI w nowej, odświeżonej stylistyce

fot. MINI

Już za kilka tygodni, a dokładniej w lipcu br., wszystkie modele MINI zostaną pokazane w nowej, odświeżonej stylistyce. Do tego odbędzie się premiera modeli MINI One Countryman i nowego MINI One D Countryman. Lipiec zatem mianuję miesiącem fanów marki MINI!

MINI Countryman z dwoma nowymi silnikami

W lipcu oferta tego właśnie modelu zaskoczy nas dwoma nowymi wariantami: silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. W nowych wariantach silnikowych marka będzie stawiać przede wszystkim na ekonomiczność. Będą to silniki trzycylindrowe, a ich pojemność ma wynieść 1,5l. Ich konstrukcja ma być lekka, a technologia w nich zainstalowana to TwinPower Turbo z bardzo wysoką sprawnością. Paleta nowych silników dostępna będzie w modelach MINI Countryman, MINI Cooper Countryman oraz MINI Cooper S Countryman. Także MINI Cooper D Countryman i MINI Cooper SD Countryman dostępne będą albo z typowym dla marki napędem przednim lub z napędem na cztery koła ALL4. Oprócz tego, ekstremalnie sportowe MINI John Cooper Works Countryman i MINI Cooper S E Countryman ALL4 dostępne będą pierwszy raz w wersji hybrydowej plug-in!

MINI One Countryman i MINI One D Countryman

Po pierwsze. Silnik benzynowy MINI One Countryman posiada turbodoładowanie. Do tego bezpośredni wtrysk oraz zmienną regulację rozrządu. Po drugie, wewnątrz pojazdu znajdzie się m.in. kuty wałek, który równoważy wibracje. Auto ma mieć 102 KM i sześciobiegową skrzynię manualną. Jak podaje oficjalnie koncern, do setki ma się rozpędzać w 11,8 sekundy. Opcjonalnie w wariancie ze skrzynią Steptronic w 12,2 s. Prędkość maksymalna w obu modelach wynosi 180 km/h. Z koleji MINI One D Countryman posiadać będzie wtrysk bezpośredni Common Rail, turbosprężarka o zmiennej geometrii oraz elektromagnetyczne wtryskiwacze, dzięki którym ciśnienie w silniku dochodzi do 2 tys. bar. Co w tym wyjątkowego? Elastyczność i niskie zużycie paliwa. Znajdziemy też ten sam wałek, co w modelu MINI One. Maksymalna moc to 116 KM, a prędkość 190 km/h. Przy czym "do stówy" dzieli nas 10,9 sekundy.

Co nowego w MINI?

Nowe wskazania na kokpicie, MINI Driving Modes i wyświetlacz MINI Head Up oraz asystent skupienia i pakiet Always Open. Ale po kolei! W MINI Cabrio pakiet Always Open obejmie dostęp do podgrzewania foteli przednich oraz wiatrochron, który zapewni ochronę przed zawirowaniami powietrza oraz licznik czasu otwarcia dachu podczas jazdy. Bezpieczeństwa nigdy za wiele, dlatego na dłuższych trasach w 3-drzwiowym i 5-drzwiowym MINI oraz MINI Cabrio znajdzie się asystent skupienia, czyli system będący elementem radia MINI Visual Boost lub systemu nawigacyjnego stale analizującego styl jazdy kierowcy. Jeśli zauważy on spadek zaangażowania kierowcy w prowadzenie pojazdu, zarządzi przerwę ina ekranie centralnym wyświetli hasło „Tea Time”. Aby włączyć MINI Head Up oraz zmienić Driving Modes od lipca będziemy mogli to zrobić, ale w odmienny sposób. Aktywacja pierwszej funkcji będzie odbywać się po wybraniu w menu systemu obsługi MINI, a tryby jazdy będziemy zmieniać przełącznikiem znajdującym się nad panelem klimatyzacji. Nowa deska rozdzielcza we wszystkich MINI będzie znacznie bardziej czytelna, a jej grafika została poprawiona. Podczas jazdy nocą litery będą podświetlane na kolor biały, dodatkowo wyświetlacz Head Up będzie zapisywał indywidualne ustawienia wysokości, ustawienia lusterek zewnętrznych czy elektrycznie regulowanych foteli.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora