Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

W Lipsku ruszyła seryjna produkcja nowego Porsche Panamera Sport Turismo

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Seryjna produkcja nowego Porsche Panamera Sport Turismo w fabryce w Lipsku

fot. Porsche

Pomyślnie zakończył się proces produkcyjny pierwszych egzemplarzy modelu Panamera Sport Turismo, obejmujący nadwoziownię, lakiernię oraz montaż końcowy. Proces ten dostosowano specjalnie do wymogów nowego modelu. I jak twierdzi Gerd Rupp, prezes zarządu Porsche Leipzig GmbH, „wdrożenie do produkcji nowego Porsche Panamera Sport Turismo potwierdza wiodącą rolę zakładów w Lipsku w produkcji zaawansowanych wariantów modelowych i technologicznych".

Fabryka Porsche w Lipsku coraz nowocześniejsza

Z pewnością potwierdzeniem dla tych stwierdzeń prezesa Rupp’a jest wybudowanie nowej części fabryki, czyli tzw. nadwoziowni. Jej powstanie fabryka zawdzięcza właśnie modelowi Panamera Sport Turismo. Inwestycja - co ciekawe - wyniosła niebagatelne rozmiary, bo aż 500 mln euro! W ramach tej kwoty powstało przy okazji także Centrum Jakości - kluczowe nie tylko dla powrotu Sport Turismo, ale każdego nowego modelu. Dlaczego? Będzie odpowiadać za spełnienie wszelkich wymogów odgórnych, a szczególnie w przejściu danego modelu z fazy testów do faktycznej produkcji.

Panamera Sport Turismo autem… rodzinnym?

Tym, którzy nie pamiętają, przypomnę, że Panamera Sport Turismo miała swój debiut w Genewie, w marcu tego roku. Jeśli chodzi o moc tego auta, to wynosi ona 550 KM, a model ten jest najwszechstronniejszym modelem w swojej klasie. Wyjątkowo duży otwór załadunkowy, zwiększona przestrzeń bagażowa oraz koncepcja foteli 4+1 sprawiają, że nowy wariant modelu z pewnością odchodzi od tradycyjnego pojmowania Porsche, jako auta bynajmniej nierodzinnego...

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora