Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Ruszył kolejny sezon programu szkoleniowego Porsche Experience w Polsce

| | Komentarze:

Porsche Experience obejmuje profesjonalne programy szkoleniowe organizowane na całym świecie

fot. Porsche

Na fali zeszłorocznego sukcesu Porsche kontynuuje cykl imprez Porsche Experience w Polsce. W tym roku odbędą się aż dwie tury programu – właśnie rozpoczęte aktywności majowe oraz kolejne pod koniec sierpnia i we wrześniu. To wyjątkowa okazja, by poznać możliwości samochodów Porsche w naturalnym dla nich środowisku – na torze wyścigowym.

Dzięki najwyższej jakości sportowym emocjom spod szyldu Porsche Experience tor Silesia Ring zamienia się w Porsche Experience Center. Polska dołącza zatem do prestiżowego grona krajów posiadających oferujący szkolenia sportowej jazdy certyfikowany przez Porsche obiekt torowy taki jak Porsche Experience Center w: Silverstone, Le Mans, Szanghaju, Los Angeles, Atlancie czy Lipsku.

Porsche Experience na torze Silesia Ring

Uczestnicy Porsche Experience mają do wyboru cztery zróżnicowane formuły szkoleń z zakresu bezpiecznej i dynamicznej jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Do ich dyspozycji będzie aż 31 sportowych samochodów Porsche o łącznej mocy ponad 13 tysięcy koni mechanicznych! Szeroki zakres szkoleń odpowiada zróżnicowaniem potrzeb i umiejętnościom – od kierowców, którzy chcą udoskonalić swoją technikę jazdy, prowadzić bezpieczniej i zdobyć dodatkową pewność siebie, przez mniej lub bardziej doświadczonych amatorów sportowej jazdy, aż po imprezy dla tych, którzy biorą udział w zawodach motorsportowych. To także wyjątkowa okazja, by w praktyce przetestować imponujące możliwości samochodów Porsche i ich najnowocześniejsze rozwiązania w bezpiecznych warunkach zamkniętego toru wyścigowego, w towarzystwie profesjonalnych instruktorów służących cennymi wskazówkami. Jeszcze do niedawna chętni do skorzystania z oferty Porsche Experience musieli jechać za granicę. Od ubiegłego roku programy szkoleniowe organizowane są również w Polsce – na torze wyścigowym Silesia Ring, najnowocześniejszym tego typu obiekcie w naszym kraju. Tor ma aż 7 różnych konfiguracji. Jego główna nitka liczy 3,6 km długości, 15 zakrętów oraz od 12 do 15 metrów szerokości, a najdłuższa prosta mierzy 730 m. Dodatkowym atutem toru jest dogodna lokalizacja, zaledwie 8 km od autostrady A4. Co więcej, na terenie obiektu znajduje się specjalny pawilon Porsche, w którym uczestnicy będą mogli w komfortowych warunkach odpocząć pomiędzy poszczególnymi aktywnościami, a także zapoznać się z gamą ekskluzywnych akcesoriów Porsche Driver’s Selection. Ubiegłoroczna edycja Porsche Experience w Polsce spotkała się z szerokim oddźwiękiem i zakończyła się ogromnym sukcesem. W tym roku cykl imprez szkoleniowych Porsche Experience powraca w rozbudowanej formule: uczestnicy mogą wziąć w nich udział w dwóch turach: w maju oraz pod koniec sierpnia i we wrześniu. Do ich dyspozycji, w ramach wybranego programu szkoleń, będzie aż 31 sportowych samochodów Porsche o łącznej mocy ponad 13 tysięcy koni mechanicznych, reprezentujących niemal wszystkie linie modelowe. Wśród nich znajdą się m.in. modele: 718 Boxster GTS, 911 Carrera GTS Cabriolet, 911 Carrera T, 911 GT3, 911 GT3 RS, 911 Turbo S, Cayenne Turbo, Macan GTS, Macan Turbo z pakietem Performance, Panamera Turbo Executive czy Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Gama szkoleń obejmuje cztery zróżnicowane programy

Pierwszy z nich – „Porsche On Track” – to 2-dniowa impreza dla kierowców, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z Porsche i poznać możliwości sportowych samochodów w ich naturalnym otoczeniu. Drugi program szkoleń, również 2-dniowy – „Porsche Sport Driving School: Precision” – adresowany jest do tych, którzy mają już pewne doświadczenie z samochodami Porsche, ale nie mieli jeszcze okazji sprawdzić ich możliwości na torze wyścigowym. 3-dniowe szkolenie „Porsche Sport Driving School: Performance” to formuła dla wymagających pasjonatów motorsportu, którzy dysponują co najmniej średniozaawansowanymi umiejętnościami i chcą je dalej rozwijać. Ofertę zamyka 2-dniowy program „Porsche Track Day”, stworzony z myślą o właścicielach aut Porsche, którzy chcieliby nauczyć się wyzwolić ich pełny potencjał pod okiem profesjonalnych instruktorów. Osobom zainteresowanym uczestnictwem w jazdach dodatkowych informacji udzieli najbliższe Porsche Centrum. Można je także uzyskać na stronie internetowej porsche.pl/motorsport-i-imprezy/porsche-driving-experience-2018.

 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora