Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Ratownicy WOPR w Łebie i Sopocie będą jeździć Klasą X

| | Komentarze:

Samochody zostały przekazane na ręce przedstawicieli dwóch jednostek ratownictwa wodnego: Marka Chadaja ze Stołecznego WOPR i Macieja Dziubicha z Sopockiego WOPR.

fot. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Vans Polska zdecydował się wesprzeć dwie jednostki ratownictwa wodnego: stołeczne WOPR patrolujące plaże w Łebie, oraz sopockie WOPR. Ratownicy obydwu przez rok będą użytkować najnowszego pikapa, czyli Klasę X!

W każdym ratownictwie oprócz doskonałych umiejętności, liczy się czas i odpowiedni sprzęt

Ratownicy muszą mieć możliwość jak najszybszego i bezpiecznego dotarcia na miejsce zdarzenia – w przypadku WOPR na plażę. Pojazd dla nich przeznaczony powinien być mocny, niezawodny w każdych warunkach, wygodny i zapewniać możliwość przewiezienia każdego potrzebnego sprzętu, np. skuterów wodnych czy deski ratowniczej. Wszystkie te parametry spełnia idealnie najnowszy pikap Mercedes-Benz Klasa X. Wyposażony w napęd na cztery koła oraz dużą skrzynię ładunkową bez problemu dowiezie niezbędny sprzęt oraz ratowników na sam brzeg morza. – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to przede wszystkim prewencja: nauczanie pływania, pływania z elementami ratownictwa wodnego i samego ratownictwa wodnego oraz doskonalenie umiejętności z tego zakresu, a także informacja dla plażowiczów – i tych młodych, i tych starszych, co może im się przydarzyć niebezpiecznego nad wodą. Dzięki współpracy z Mercedes-Benz otrzymaliśmy pojazd, który daje komfort psychiczny ratownikom, pozwala niezawodnie i szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia. Daje też komfort techniczny – podkreśla Marek Chadaj ze Stołecznego WOPR i dodaje. – Dzięki Klasie X jesteśmy w stanie w bardzo krótkim czasie od otrzymania informacji o zdarzeniu dowieźć na miejsce ratowników ze sprzętem, takim jak np. deska ratownicza, zasobnik z liną asekuracyjną, torba R-1, sprzęt ABC, bojki SP, żeby podjąć akcję ratowania życia ludzkiego.

Stołeczne WOPR będzie użytkowało Klasę X w wersji wyposażenia PROGRESSIVE i z zabudową hardtop

– Klasa X posiada szereg cech kluczowych dla ratownictwa wodnego – mówi Maciej Dziubich z Sopockiego WOPR. – Przestrzeń ładunkowa zapewnia nam możliwość przewiezienia dużej ilości potrzebnego sprzętu na akcję ratunkową – bo nigdy nie wiemy, co nam będzie potrzebne na miejscu. Napęd na cztery koła oraz hak będziemy wykorzystywali do wodowania jednostek pływających bezpośrednio do morza, dzięki temu będziemy mogli szybciej wyruszyć na akcję ratunkową. Podsumowując: to auto sprawi, że Ratownicy Sopockiego WOPR będą skuteczniejsi w swoich działaniach - dodaje. Ratownicy sopockiego WOPR będą jeździć Klasą X w wersji wyposażenia POWER, z zabudową hardtop, w kolorze biały metalic.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora