Warning: getimagesize(https://www.autoreduta.pl/file/blog/screenshot_20 - Copy 3.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/function.php on line 1909
Ratownicy GOPR otrzymali w pełni wyposażonego Mercedesa Vito Tourer
Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Ratownicy GOPR otrzymali w pełni wyposażonego Mercedesa Vito Tourer

| | Komentarze:

Mercedes Vito Tourer z napędem na cztery koła dla Fundacji GOPR

fot. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Polska przekazał Fundacji GOPR Mercedesa Vito Tourer. Tym samym - jak chwali się polski oddział koncernu - faktem stało się Mobilne Centrum Edukacyjne Fundacji GOPR, gdyż od teraz ratownicy będą mieli sprawny i bezpieczny transport do miast, ale również do wymagających użycia napędu na cztery koła oddalonych od cywilizacji miejsc, w których prowadzone będą górskie, edukacyjne imprezy plenerowe…

Mobilne Centrum Edukacyjne dla amatorów górskich aktywności

Ideą Mobilnego Centrum Edukacyjne Fundacji GOPR jest dotarcie do szerokiego grona amatorów górskich aktywności z programem edukacyjnym promującym bezpieczne poruszanie się w górach oraz na stokach narciarskich. Dzięki współpracy Mercedesa oraz Fundacji, działalność Mobilnego Centrum Edukacyjnego prowadzona będzie w oparciu o przygotowanego do tego celu auto Mercedes-Benz Vito Tourer 4x4. Samochód będzie można spotkać podczas akcji, eventów oraz imprez na terenie całego kraju, m.in. przy stokach narciarskich, galeriach handlowych, deptakach, a nawet przy schroniskach, w których organizowane będą znaczące imprezy górskie. 

Mercedes Vito w najwyższej wersji wyposażenia SELECT

Mercedes Vito 116 CDI Tourer, którym będą poruszali się ratownicy GOPR, to auto w najwyższej wersji wyposażenia SELECT. Samochód ten, by sprostać górskim warunkom, wyposażony został w mocny i ekonomiczny silnik wysokoprężny o mocy 163 koni mechanicznych, połączony z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS i napędem 4x4 4MATIC z asystentem zjazdu Downhill Speed Regulation i elektronicznym systemem trakcji 4ETS. By podróż przebiegła bezpiecznie, kierowcę wspomaga wiele systemów asystujących i wspomagających – m.in. asystent utrzymania pasa ruchu, asystent bocznego wiatru, asystent martwego punktu, asystent parkowania z przednimi oraz tylnymi czujnikami i kamerą cofania.

Fundacja prowadzić będzie aktywną edukację górską

Fundacja GOPR powstała w marcu 2016 roku. Utworzona została na rzecz wspierania i rozwoju Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, od dziesięcioleci niosącego pomoc w górach osobom jej potrzebującym. Powstała również w odpowiedzi na bezpośrednie potrzeby, związane z koniecznością zintensyfikowania działań prewencyjnych, opartych na budowaniu świadomości społecznej, jak również rozwoju edukacji w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia i życia w górach oraz na zorganizowanych terenach narciarskich. Świadomość, wiedza i umiejętności – to trzy podstawowe filary zwiększające bezpieczeństwo w górach. Na ich podstawie Fundacja prowadzić będzie aktywną edukację górską, ukierunkowaną na dzieci, młodzież oraz amatorów różnego rodzaju górskich aktywności, pod marką Akademii GOPR.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora