Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Premiera 911 GT2 RS to jedna z wielu atrakcji, jaka czeka na fanów marki na Poznań Motor Show 2018

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Porsche 911 GT2 RS

fot. Porsche

14 sportowych samochodów, w tym premiera 911 GT2 RS z podwójnie doładowanym silnikiem o mocy aż 700 KM! Takie atrakcje czekają na fanów marki, którzy pojawią się na targach Poznań Motor Show 2018 (5-8 kwietnia). 

Porsche będzie obecne w Poznaniu z kompletną gamą modeli

Targi Poznań Motor Show to największa impreza motoryzacyjna w Polsce – co roku przyciąga ponad 100 tys. gości. Podczas tegorocznej edycji Porsche będzie obecne w Poznaniu z kompletną gamą modeli. Łącznie producent sportowych samochodów z Zuffenhausen zaprezentuje 14 aut, w tym sensacyjną premierę – Porsche 911 GT2 RS, które wprowadza na cywilne drogi bezkompromisowe rozwiązania ze świata motorsportu w zakresie lekkiej konstrukcji i dynamiki. Wyposażono je w najmocniejszy silnik jaki kiedykolwiek zamontowano w Porsche 911, czyniąc je również najszybszą 911-stką w historii. Jednostka napędowa o pojemności 3,8 l. rozwija moc 700 KM. 911 GT2 RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 340 km/h. To także najszybszy seryjnie produkowany samochód na legendarnej północnej pętli toru Nürburgring – w zeszłym roku Porsche 911 GT2 RS ustanowiło nowy rekord toru z wynikiem 6 minut i 47 sekund.

Oprócz 911 GT2 RS Porsche zaprezentuje w Poznaniu 13 innych aut ze wszystkich linii modelowych

Mowa m.in. o 911 GT3, 911 Carrera T, 911 Turbo S, 911 Targa 4 GTS, 718 Boxster GTS, 718 Cayman GTS, Macan GTS, Macan, Panamera 4S Sport Turismo, Panamera Turbo Executive, Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo, Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo i Cayenne Turbo. Łącznie – blisko 6500 koni mechanicznych! Przekrój samochodów oddaje filozofię marki Porsche: połączenie emocji, jaką zapewniają najwyższe osiągi i dynamika jazdy, z wyśmienitą jakością oraz pionierską efektywnością. Auta prezentowane będą nie tylko na głównej ekspozycji, ale i w specjalnych strefach tematycznych. Porsche 718 Cayman GTS wystąpi jako ambasador polskiej edycji programu Porsche Driving Experience na torze Silesia Ring. W tym roku szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy Porsche będą odbywać się aż w dwóch turach – w maju oraz pod koniec sierpnia i we wrześniu. Partnerem wydarzenia Porsche Driving Experience jest Michelin.

Na gości stoiska czeka również strefa Porsche E-Performance

W strefie tej będzie można się dowiedzieć o kierunku, w którym zmierza producent sportowych aut po paśmie sukcesów hybrydowej technologii w motorsporcie. Dziś reprezentują go hybrydowe modele plug-in, a już w 2019 roku dołączy do nich pierwszy całkowicie elektryczny samochód Porsche – Mission E. W tej sekcji pojawią się Panamera 4 E-Hybrid Sport Turismo oraz najnowsze Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo.

Targi Poznań Motor Show odbędą się w halach MTP przy ul. Głogowskiej 14. Impreza rozpocznie się w czwartek 5 kwietnia, od dnia prasowego, i potrwa do niedzieli 8 kwietnia. 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora