Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Porsche rozpoczyna współpracę z berlińskim uniwersytetem CODE

| | Komentarze:

Thomas Bachem (kanclerz, CODE University), Andreas Haffner (członek zarządu ds zasobów ludzkich i spraw społecznych, Porsche AG), Lutz Meschke (wiceprezes i członek zarządu ds finansów i IT, Porsche AG) oraz Manuel Dolderer (prezes, CODE University)

fot. Porsche

Dzięki nawiązaniu tego partnerstwa firma Porsche po raz kolejny podkreśla znaczenie nowych umiejętności i sposobów myślenia na drodze do swojej cyfrowej transformacji. Porsche oraz CODE planują realizację wspólnych projektów i promocję bliskiej współpracy celem wymiany wiedzy.

W wyniku transformacji już niedługo w wielu oddziałach firmy niezbędne będą całkowicie nowe umiejętności

Uniwersytet Nauk Stosowanych CODE to prywatna, uznawana przez państwo uczelnia oferująca studia na kierunkach inżynierii oprogramowania, projektowania interakcji oraz zarządzania produktem. Od chwili rozpoczęcia nauki studenci pracują tu nad swoimi własnymi projektami w międzynarodowych, wielodyscyplinarnych zespołach projektantów oprogramowania, projektantów interakcji oraz menedżerów produktów – a jednocześnie ściśle współpracują z firmami oraz organizacjami. - Cyfrowa transformacja ma zarówno bezpośredni, jak i pośredni wpływ na działania oraz role, jakie w przyszłości będą podejmować nasi pracownicy – przyznaje Andreas Haffner, członek zarządu Porsche AG ds. zasobów ludzkich i spraw społecznych. I dodaje, że w wyniku transformacji już niedługo w wielu oddziałach firmy niezbędne będą całkowicie nowe umiejętności. Wysoki poziom praktycznej przydatności oraz aktywne podejście do pracy – to z tego powodu Porsche zainteresowało się współpracą z Uniwersytetem CODE. 

Cyfryzacja mobilności stanowi poważne wyzwanie, które zmieni całe nasze życie

W kwestii przyszłej współpracy Porsche opowiada się za nawiązaniem żywej wymiany pomiędzy uczelnią a Porsche Digital Lab, które również ma swoją siedzibę w Berlinie. Ten think tank Porsche, zajmujący się wstępnymi projektami i badaniami w zakresie IT, znajduje się nieopodal CODE. Partnerzy planują wykorzystać to korzystne położenie, aby maksymalnie połączyć swoje doświadczenie badawcze oraz biznesowe. Dla Lutza Meschkego, wiceprezesa i członka zarządu ds. finansów oraz IT, współpraca z CODE stanowi kolejny krok w kierunku cyfrowej przyszłości. - Nasza branża przeżywa obecnie największy wstrząs od 100 lat. By w tej epoce zmian zwiększyć siłę naszej innowacyjności, musimy być otwarci na partnerstwa – takie jak to, które nawiązaliśmy z CODE. Potrzebujemy spojrzenia ludzi żyjących w cyfrowym świecie, oni myślą nieszablonowo i pracują na rzeczami, które być może nawet nie przyszły nam do głowy – wyjaśnia Meschke. Równocześnie podkreśla, że w obliczu nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja czy koncepcje łańcucha bloków (rozproszonej bazy danych), istotne znaczenie ma tematyka związana z filozofią, etyką i społeczeństwem. - Cyfryzacja mobilności stanowi poważne wyzwanie, które zmieni całe nasze życie. Chcemy, żeby nasi studenci byli częścią tego ekscytującego rozwoju i skorzystali ze wsparcia, jakie otrzymujemy od Porsche, aby w ramach praktycznych projektów kształtować i poszerzać tę koncepcję – z pierwszej ręki - przynaje Thomas Bachem, założyciel i rektor CODE. 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora