Warning: getimagesize(https://www.autoreduta.pl/file/blog/screenshot - Copy 1.png): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/function.php on line 1909
Porsche obejmuje udziały w chorwackiej firmie z branży samochodów sportowych i technologii
Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Porsche obejmuje udziały w chorwackiej firmie z branży samochodów sportowych i technologii

| | Komentarze:

30-letni Mate Rimac

fot. insideevs.com

Porsche AG zainwestowało w Rimac Automobili – firmę z branży samochodów sportowych oraz technologii, obejmując w niej mniejszościowe udziały w wysokości 10 proc. Rimac Automobili projektuje i produkuje komponenty do pojazdów elektrycznych, zajmuje się też wytwarzaniem elektrycznych aut sportowych. W ramach swoich działań na rzecz elektryfikacji Porsche liczy na partnerstwo rozwojowe z tym młodym, chorwackim producentem.

Założyciel chorwackiej firmy, 30-letni Mate Rimac, w 2009 r. we własnym garażu rozpoczął prace nad realizacją swojej wizji – chciał budować elektryczne auta sportowe, które będą zarówno szybkie, jak i ekscytujące. W marcu tego roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Rimac zaprezentował najnowszą wersję swojego hipersamochodu na prąd – C Two. Dwuosobowa maszyna generuje moc około 2000 KM i osiąga prędkość maksymalną 412 km/h. Jej zasięg wynosi 650 km (cykl NEDC), a „tankowanie” akumulatora do poziomu 80% - w przypadku skorzystania z systemu szybkiego ładowania o mocy 250 kW – zajmuje 30 min. Ponadto firma Rimac opracowuje i wytwarza akumulatory oraz wysokowydajne układy napędowe do pojazdów elektrycznych. - Budując całkowicie elektryczne, dwuosobowe auta sportowe, takie jak Concept One czy C Two, a także podstawowe zespoły do samochodów, Rimac w imponujący sposób demonstruje swoje kwalifikacje w dziedzinie elektromobilności – przyznaje Lutz Meschke, wiceprzewodniczący zarządu oraz członek zarządu ds. finansów i IT w Porsche. - Czujemy, że podejście i pomysły Rimaca są wyjątkowo obiecujące, dlatego liczymy na naszą ścisłą współpracę w postaci partnerstwa rozwojowego - dodaje. Rimac ma siedzibę w Zagrzebiu. Firma dynamicznie się rozwija – obecnie zatrudnia łącznie około 400 pracowników. W ramach swojej działalności skupia się głównie na technologii wysokonapięciowych akumulatorów, elektrycznych układach napędowych oraz rozwoju cyfrowych interfejsów człowiek-maszyna (HMI). Co więcej, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Greyp Bikes, założonej w 2013 r., Rimac projektuje i produkuje elektryczne rowery. 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora