Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Oto trzy nowe modele Mercedesa na 50. urodziny

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (6)

Nowe modele Mercedesa na 50. urodziny

fot. Daimler AG

Daimler AG wzbogaca swoją gamę o wyjątkowe edycje trzech nowych modeli: AMG GT C Roadster Edition 50, C 63 Cabriolet i C 63 S Cabriolet Ocean Blue Edition oraz C 43 4MATIC Coupé i C 43 4MATIC Cabriolet Night Edition. Jak nieskromnie podkreśla koncern, mają one dawać "magiczne poczucie tego czegoś”. Sprawdźmy zatem, co takiego WOW będą miały te nowe modele!

Wiadomo na pewno, że nowe modele, których premiera ma się odbyć na tegorocznych targach w Genewie, mają stawiać na ekskluzywność i indywidualizm. Szef Mercedes-AMG, Tobias Moers otwarcie przyznaje, że rok 2016 był najlepszym rokiem w historii firmy, i że to m.in. zasługa właśnie nowych specjalnych edycji. "Możemy teraz zaoferować naszym klientom jeszcze szerszy wybór zindywidualizowanych samochodów o wysokich osiągach” - skwitował Moers. Oto auta, którymi obecnie szef się chwali.

Mercedes-AMG GT C Roadster Edition 50

To, co najbardziej widoczne dla oka w tym aucie, to… lakier. Grafitowy design magno lub biały kaszmir design magno, a do tego wykończenia w chromowanym czarnym kolorze - listwy, grill, płetwy w przednich błotnikach, tylny dyfuzor oraz układ wydechowy. A wewnątrz? Tapicerka zdominowana będzie przez kolor czarny i srebrny. Skóra nappa otula tapicerkę i kierownicę, na której znajduje się srebrny pierścień i oznaczenie “Edition 50”. Ponadto - w ramach pakietu AMG Interior Night - łopatka zmiany biegów, ramiona kierownicy oraz listwy progowe mają chromowany kolor czarny, jak i wszystkie elementy wykończeniowe kokpitu. Także w zagłówkach foteli znajduje się wytłoczony napis „GT Edition 50”. A co z mocą? To 557 KM, do setki potrzeba jedynie 3,7 sekundy. Maksymalna prędkość… 316 km/h.

Mercedes C 43 4MATIC Coupé i Cabriolet Night Edition

Night Edition ma wyróżniać kolor nocy, czyli… jak łatwo się domyślić, czarny. Osłona chłodnicy, spojler, listwa przednia, progi, układ wydechowy - pierwszy raz w tym kolorze w kabriolecie. W środku również ten kolor znajadziemy na kierownicy obszytej nappą, a na konsoli środkowej znajdziemy emblemat "Night Edition". Moc silnika, to 367 KM, prędkość maksymalna to 250 km, a do 100 C 43 4MATIC Coupé - 4,7 , a C 43 4MATIC Cabriolet - 4,8 sek.

Mercedes-AMG C 63 Cabriolet Ocean Blue EditionModele C 63 oraz C 63 S Cabriolet

Pozostałe modele są skierowane szczególnie do tych klientów, którzy interesują się obecną modą oraz wzornictwem. Dlaczego? Kabriolety wyróżniać ma tak, jak i poprzedni model kolor - oceaniczny granat. Jako bonus ma być to kolor, który będzie zarezerwowany tylko dla tych modeli. Odcień ma się też znaleźć wewnątrz (tapicerka, tarcza zegara IWC) i na zewnątrz (listwy przedniego i tylniego zderzaka, osłony piast kół). Kolor nadwozia będzie do wyboru: kaszmirowa biel designo magno lub szary selenit designo magno. W tym samym kolorze są: zderzak, lusterka, boczne progi, spojler. Ekskluzywności mają dodać kute obręcze na karoserii. Wewnątrz skóra, którą obszyta jest tapicerka i kierownica - ma kolor szary z diamentowym pikowaniem. Jeśli chodzi o ekskluzywne dodatki, należy wspomnieć opcję ogrzewania foteli w okolicy karku oraz jego wentylację w razie upału. Na oparciach przednich foteli znajdują się emblematy „AMG". Silnik w edycji C 63 S ma moc 510 KM, a w C 63 trochę mniej, bo 476 KM. Do setki auto rozpędza się odpowiednio w 4,1 i 4,2 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 250 km/h . Jeśli ktoś planuje zakup, to powinien też wiedzieć, że ich produkcję ograniczono do 150 egzemplarzy. Wszystkie wymienione modele będzie można zamówić już 6 marca. Przewidywalnie pojawią się one na drogach w lipcu.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora