Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

O czym warto pamiętać, przygotowując swój samochód do wiosny

| | Komentarze:

Zima to ciężki czas dla samochodów – sól na drogach, niskie temperatury, niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjające wypadkom. Jest to również czas w którym nieco zaniedbujemy swoje samochody. Całe szczęście nadeszła już wiosna, dlatego przekazujemy Wam do lektury krótki poradnik o przygotowaniu auta do nowej pory roku.
Wiosenne porządki - pielęgnacja nie tylko karoserii

Po zimie warto dokładnie zadbać o lakier w naszych samochodach. Dokładne mycie w celu pozbycia się resztek soli drogowej to absolutna konieczność, brud na lakierze może powodować nie tylko mikrozarysowania, ale również przyspieszać korozję. Podczas czyszczenia auta nie zapominaj o podwoziu! Sól może gromadzić się w szczelinach m.in. między zderzakami. W ramach przygotowania samochodu do wiosny możemy również pozbyć się gumowych dywaników, które pomagają nam znosić trudy śnieżnej, zimowej pogody i zastąpić je przyjemniejszymi wykonanymi z materiału. Nie masz czasu ani ochoty na samodzielne czyszczenie auta? Wybierz się do Auto SPA AUTOREDUTA. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wachlarz usług m.in.: zabezpieczenie lakieru, hydrofobizację szyb, ozonowanie wnętrza czy zabezpieczanie i oczyszczanie chemiczne felg. Zadzwoń 22 622 90 42 i dowiedz się więcej.

Stan hamulców

Niesprzyjające warunki na drogach mogą wpłynąć na poprawność działania układu hamulcowego. Hamulce w Twoim aucie wydają dziwne dźwięki podczas hamowania? Lepiej to sprawdzić. Postaw na zespół doświadczonych fachowców w serwisie aut premium AUTOREDUTA. Odwiedź zakładkę SERWIS, znajdź markę swojego auta, wypełnij formularz i przyjedź na wizytę serwisową.

Czyszczenie klimatyzacji

Pogoda często nas zaskakuje i już niedługo mogą nadejść pierwsze upały. Zimą jednak rzadko uruchamiamy klimatyzację, a nieużywanie jej przez kilka miesięcy może doprowadzić do nieprzyjemnego zapachu, jaki będzie się z niej wydobywał, a nawet przyczynić się do jej nieprawidłowego działania. Dlatego przygotowaliśmy dla Was wyjątkową promocję. Tylko w kwietniu za dezynfekcję klimatyzacji w serwisach AUTOREDUTA zapłacisz aż 50% mniej! Zadzwoń 22 718 49 45 i dowiedz się więcej. 

Stan piór wycieraczek i płyn do spryskiwaczy

Wycieraczki zimą nie mają łatwego zadania. Usuwanie śniegu czy nawet lodu z przedniej szyby mogą mocno wpłynąć na ich stan. Na szybie zostają smugi? Stanowczo potrzebujesz nowych piór wycieraczek. Kluczową kwestię odgrywa także płyn do spryskiwaczy. Zimowe płyny skoncentrowane są głownie na tym, by były odporne na niskie temperatury powietrza, a tym samym nie zamarzały. Letnie płyny do spryskiwaczy, nie muszą mieć takich właściwości, natomiast wiele z nich pomaga w usuwaniu owadów, które wiosną i latem rozbijają się o szybę czołową i wpływają na widoczność.

Najważniejszą jednak kwestią jest oczywiście wymiana opon! Jeśli chcecie przeczytać więcej na ten temat, zapraszamy do naszego wpisu, który znajdziecie tutaj.

Szerokiej drogi!

 

 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora