Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Czy Mercedes klasy E Coupé stanie się rynkowym hitem?

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Nowy Mercedes klasy E CoupĂŠ wciąż może się pochwalić sportowym charakterem połączonym z prawdziwym luksusem

fot. Daimler AG

Czy wiecie, że Mercedes przygotował nowy model klasy E Coupé? Tak, ten, który przez pewien czas znakowany był jako CLK lub - jak kto woli - ten, który był nazywany “Puchatkiem”. Podobno lada chwila ma trafić do sprzedaży. Póki co, prof. Thomas Weber, członek zarządu Daimler AG, zdradził, jak to nowe auto będzie wyglądać z zewnątrz, a także w środku... 

Smartfon zamiast klucza do nowego Mercedesa?

Zacznę od końca. Czyli od tego, co zrobiło na mnie największe wrażenie. Auto oferuje kilka fajnych tricków ze smartfonem. Dzięki sprzężonej pojemnościowo antenie mamy szansę bezprzewodowo ładować naszego smartfona i każde inne urządzenie elektroniczne. Dodatkowym atutem jest możliwość użycia smartfona jako klucza do samochodu. Remote Parking Pilot to kolejna ciekawa funkcja umożliwia zdalne za pomocą smartfona zajęcie miejsca postojowego lub jego opuszczenie. Dzięki temu, gdy przestrzeń do parkowania jest naprawdę ograniczona unikamy problemu z zarysowaniem drzwi auta obok i generalnie opuszczeniem auta. Poza tym nowy model oferuje bezprzewodową łączność Bluetooth z funkcją zestawu głośnomówiącego, a także połączenie z internetem w oparciu o telefon z Bluetooth i możliwością transferu danych. Dodatkowo dostępna jesti funkcja hotspot.

 

Mercedes klasy E Coupé pełen udogodnień!

Live Traffic Information - usługa bieżącej informacji o korkach była znacznie wcześniej dostępna w Google Maps. Czepiam się? Może, ale teraz nowa klasa E Coupé posiada Free Flow -  na kokpicie przy nawigacji trasy mniej obciążone ruchem są... podświetlane! Active Brake Assist w standardowym wyposażeniu jest to układ mający służyć uniknięciu wypadków. W razie awaryjnego hamowania autonomicznie uruchamia ten proces. Czy ta funkcja ma być czymś przełomowym? Nie mi oceniać, układ ma działać automatycznie w przypadku innych pojazdów, przeszkód, a nawet przechodniów. Natomiast DRIVE PILOT wydaje się być o tyle czymś zupełnie nowym i bardzo przydatnym, gdyż nie tylko automatycznie trzyma odległość od innych pojazdów, ale także daje możliwość automatycznej jazdy za nimi do prędkości 210 km/h. Do tego podgrzewane wycieraczki dają zabezpieczenie wizji w razie śniegu itp. A żeby nie tylko kierowcy było przyjemnie nowy Mercedes E Coupé ma wysokowydajne diody LED, które mają nie oślepiać pozostałych uczestników ruchu. W ramach dopieszczenia klienta, aby mógł zająć się tylko istotnymi kwestiami powstała Usługa Concierge. Dająca dostęp do informacji na temat wydarzeń kulturalnych i sportowych, zarezerwowanie stolika w restauracji czy biletów na koncert oraz przesłanie celu nawigacji bezpośrednio do systemu multimedialnego w samochodzie. Wszystko za magicznym dotknięciem przycisku iCall lub aplikacji Mercedes me. Osobisty asystent zajmie się resztą. Czyż nie brzmi to bajecznie?

Mocny oszczędny silnik, nowe bardziej komfortowe zawieszenie...

...to wszystko właśnie ma reprezentować sobą nowy Mercedes klasy E Coupé. Z ciekawostek mogę dodać, że auto posiada oświetlenie powitalne… Różni się ono od niepowitalnego kierunkiem świecenia się LEDów oraz ich kolorystyką. Bajer? Z mniej kuriozalnych nowości na życzenie można dostać panoramiczny kokpit składający się z dwóch ekranów. Sterować multimediami można dzięki przyciskom na kierownicy, głosem, lub dotykowo na kokpicie. Do wyboru jest jeszcze bardziej sportowa wersja AMG. Nie wdając się w szczegóły model ten ma mieć większy rozstaw kół, a dzięki temu ma być bardziej przestronny. Funkcje ECO Start/Stop, a także opcję 4 cylindorwego silnika Diesel. W przyszłości także ma być dostępny w napędzie na 4. Obniżono także zawieszenie, aż o 15 mm, co zdecydowanie nadaje mu bardziej sportowy charakter. 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora