Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Nowy model BMW serii 5 Touring już na wiosnę

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Nowe BMW serii 5 Touring

fot. BMW

Nowe BMW serii 5 Touring będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie już… w marcu. Dr Ian Robertson, członek zarządu BMW AG ds. dystrybucji i marketingu, chwali się, że auto bardziej niż kiedykolwiek spełnia wysokie wymaganie grupy docelowej. Zobaczmy zatem, co przygotowało BMW...

BMW Touring jest lżejszy, a przez to bardziej sportowy

Nowe BMW, napędzane na cztery koła, wyposażone jest w 8-stopniową skrzynię automatyczną, zintegrowany układ kierowniczy oraz obniżone o 10 mm sportowe zawieszenie - pneumatyczne zawieszenie z automatyczną regulacją poziomu. Belki podłużne zawieszenia i pokrywa bagażnika wykonane są z aluminium, co w połączeniu z wydajnym napędem i poprawioną aerodynamiką daje wynik niższy, jeśli chodzi o zużycie paliwa i emisję spalin nawet o 11 procent w porównaniu z poprzednim modelem. Standardowe reflektory diodowe sięgają aż do wysuniętego mocno do przodu grilla. Sportowy wygląd seria 5 zawdzięcza również długiej linii dachu, zakończonej mocno nachylonymi słupkami. Tylną szybę okala spojler dachowy z wbudowanym trzecim światłem stop oraz boczne krawędzie aerodynamiczne.

 

 

Wnętrze nowego BMW serii 5 Touring to ewidentnie wnętrze auta premium

Uwagę zwraca przede wszystkim niższa deska rozdzielcza i monitor pokładowy w postaci płaskiego ekranu. Wszystkie siedzenia oferują odczuwalnie więcej miejsca nad głową, na wysokości ramion i na nogi, co daje dużo większy komfort podróżowania. Lepsze wytłumienie przedniej szyby znacznie poprawiło akustykę. Większa szerokość wnętrza umożliwiła także bezpieczne i wygodne umieszczenie trzech fotelików dziecięcych na tylniej kanapie. W tym modelu powiększono także pojemność bagażnika do 570-1700 l, a co za tym idzie - jego ładowność zwiększy się, w zależności od modelu, nawet o 120 kg do 720-730 kg. A żeby także ułatwić jego pakowanie, oparcia odblokowywane są automatycznie przyciskiem z bagażnika, a tylna szyba otwierana oddzielnie - również automatycznie. Opcjonalnie również bezdotykowo można otwierać i zamykać sam bagażnik.

Nowe BMW serii 5 Touring z silnikami BMW TwinPower Turbo

Touring ma silnik czterocylindrowy, benzynowy o pojemności 2,0 l. Moc 185 kW/ 252 KM. Przyspieszenie do 100 w 6,5 s. BMW 540i xDrive Touring będzie mieć sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 3,0 l. Moc 250 kW / 340 KM, a przyspieszać będzie do 100 w 5,1 s. Czterocylindrowy silnik wysokoprężny nowego BMW 520d Touring o pojemności 2,0 l generuje moc 140 kW / 190 KM. Do setki przyspiesza w 8,0 s. Nie mogło zabraknąć także diesla. Pojemność jego to 3,0 l, który oferuje moc 195 kW / 265 KM. BMW 530d Touring przyspiesza w 5,8 s, BMW 530d xDrive Touring w 5,6 s.

Menu do zarządzania funkcjami pojazdu jest bardziej nowoczesne

Funkcje pojazdu, nawigacji, komunikacji oraz inforozrywki można jak dotychczas obsługiwać kontrolerem dotykowym. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, możliwe jest w nim sterowanie głosowe oraz za pomocą gestów. Asystent zmiany pasa ruchu i toru jazdy z aktywną ochroną przed kolizją boczną oraz asystent omijania plus nowe systemy parkowania, to niewątpliwie skuteczne wsparcie w kierowaniu. System utrzymywania toru jazdy zapewniają dodatkowy komfort i asystę w trudnych sytuacjach na drodze. Przy korzystaniu z aktywnego regulatora prędkości z funkcją Stop & Go, wystarczy nacisnąć przycisk, aby układ uwzględniał ograniczenia prędkości rozpoznane przez Speed Limit Info. BMW Connected również w nowym BMW serii 5 Touring zapewnia sprawną komunikację pomiędzy pojazdem i smartfonem kierowcy.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora