Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Nowy Mercedes-AMG E 63 Kombi w 3,5 sekundy do setki!

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

Nowy Mercedes-AMG E 63 Kombi

fot. Mercedes-AMG

Specjaliści z AMG postanowili wziąć na warsztat Mercedesa klasy E, odmianę kombi. Zarząd firmy nie ukrywa zachwytu z efektów pracy i twierdzi, że nowy E 63 Kombi to auto, które podkreśla ambicje Mercedesa - firmy, który chce być liderem w dziedzinie osiągów. Brzmi nieźle. Zobaczmy zatem, co takiego ma ta nowa klasa E...

E 63 Kombi pojemniejszy i bardziej sportowy

W nowym E 63 pokrywę silnika osadzono w taki sposób, jak w odmianach coupé. Ponadto poszerzono o 27 mm nadkola. Technologię układu chłodzenia zaczerpnięto z aut wyścigowych. Przestrzeń bagażowa została powiększona i sięga od 640 do 1820 l, tym samym jest największa w tym segmencie. Tylne fotele oferują za to nową funkcję - kąt ustawienia ich oparć można zwiększyć o 10 stopni, co daje dodatkową możliwość zwiększenia pakowności o 30 l. Zaskakująco wysokie prędkości, jak na te gabaryty, szczególnie w zakrętach modelu E 63 Kombi, to zasługa zupełnie nowego sportowego zawieszenia AMG, opartego na wielokomorowym zawieszeniu pneumatycznym AIR BODY CONTROL. 9-stopniowa sportowa przekładnia AMG SPEEDSHIFT MCT, napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC+ to zupełne nowości w tym samochodzie.

E 63 S 4MATIC+ Kombi i E 63 4MATIC+ mocno przyśpieszają

Pod maską E 63 S 4MATIC+ Kombi pracuje silnik V8 biturbo, dzięki czemu auto osiąga znaczenie lepszy wynik, tj. 450 kW (612 KM). Z kolei model E 63 4MATIC+ Kombi osiąga 420 kW (571 KM). Wariant S przyśpiesza do 100 w 3,5 s, a już E 63 4MATIC+ potrzebuje na to 3,6. Po raz pierwszy w tych modelach pojwiły się turbosprężarki twin-scroll.

Jeszcze bardziej ekskluzywne wnętrze E 63

... zdecydowanie pomyślnie dobrana do karoserii E 63. Model wyróżnia szereg specjalnie dobranych dla tego modelu właśnie detali: obszyta czarną skórą nappa kierownica AMG, z przodu dwa sportowe fotele AMG z mocniejszym wyprofilowaniem. Wersję S dodatkowo zdradza wyjątkowa deska rozdzielcza oraz drzwi ze skóry i pasy bezpieczeństwa, a także pierścień u góry kierownicy. Dla większego komfortu kokpit będzie posiadał, aż dwa wyświetlacze.

 

 

E 63 Kombi z Intelligent Drive oraz usługą Concierge

Z ciekawszych rozwiązań technologicznych w nowym E 63 jest system Intelligent Drive, a w nim autonomiczny pilot, którym kierowca będzie mógł się wyręczyć podczas stania w korkach lub rutynowych podróży. Warto dodać, że niektóre usługi także będą kompatybilne z naszym smartfonem. Dostępna będzie ponadto w pakiecie (za odpłatą) usługa Concierge, a co za tym idzie - kierowca otrzyma świeże informacje na temat pogody i giełdy, a także rekomendacje tras, sugestie na temat wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Specjalna edycja E 63 z napisem „Edition 1"

Przez około rok od chwili debiutu wariant E 63 S 4MATIC+ Kombi oferowany będzie w ekskluzywnej serii specjalnej. Oprócz zmian wizualnych jego szczególnym wyróżnieniem będzie kierownica obszyta czarną tkaniną DINAMICA i będzie na niej widniał napis „Edition 1”.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora