Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Mercedes lepszy od BMW? Jeżeli chodzi o ilość sprzedanych aut, to zdecydowanie tak!

| | Komentarze:

Okazuje się, że odzyskanie miana marki premium Mercedes, zawdzięcza zmianom w polityce firmy

fot. Daimler AG

Po 11 latach Mercedes znowu triumfuje. W minionym roku przewyższył liczbą sprzedanych aut dotychczasowego lidera branży, czyli BMW. Wzrost sprzedaży przekroczył aż 11 procent! Jak podaje serwis forbes.pl, różnica na korzyść Mercedesa to dokładnie 80 529 więcej sprzedanych egzemplarzy. Największe zainteresowanie odnotowano w Chinach, mniejsze o 14 procent w Europie. 

Okazuje się, że tak wysoka sprzedaż jest owocem zmiany polityki firmy. Sprzedaż spółki Chrysler w 2007 roku - podaje forbes.pl - nie tylko wizerunkowo poprawiła pozycję Mercedesa, ale także i ekonomicznie, gdyż spółka ta przynosiła straty. Co więcej, jak tłumaczył w rozmowie z forbes.pl prezes Mercedesa Dietera Zetsche, to przez Chryslera właśnie Mercedes miał problemy z jakością i kosztami. Stąd też słuszna decyzja o jej zbyciu.

Co zrobił Mercedes, aby odbudować pozycję lidera?

Momentem przełomowym był rok 2011, kiedy Mercedes spadł na trzecie miejsce za BMW i Audi pod względem sprzedaży, a akurat obchodził także rocznicę 125 lecia firmy. Wówczas to wspomniany wcześniej Dieter Zetsche prognozował wzrost i powrót na szczyt na rok 2020. Rzeczywistość wyprzedziła te przypuszczenia. Mercedes mocno postawił na rozwój nowoczesnych technologii i najnowszych rozwiązań, jak choćby autonomiczna jazda. Ponadto skupiono się na adresowaniu aut do młodszej klienteli. Okazało się to być strzałem w dziesiątkę. Co z pewnością widać chociażby w najnowszym Mercedesie E Coupe.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora