Warning: getimagesize(https://www.autoreduta.pl/file/blog/smartnasaloniesamochodowymwgenew - Copy 1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /data/function.php on line 1908
Genewa: Smart znacząco upraszcza dostęp do elektromobilności
Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Genewa: Smart znacząco upraszcza dostęp do elektromobilności

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (4)

fot. Mercedes-Benz

Elektryczne modele smarta to pierwsze produkowane seryjnie pojazdy z rodziny Mercedes-Benz Cars EQ. To nie wszystko: smart znacząco upraszcza dostęp do elektromobilności. Nowa aplikacja smart EQ control stanowi cyfrowe „dopełnienie” smartów EQ fortwo, EQ fortwo cabrio oraz EQ forfour. Łączy ona spersonalizowany dostęp do szeregu informacji związanych z samochodem, takich jak aktualny stopień naładowania akumulatora oraz sterowanie wybranymi funkcjami auta. Kolejną nowością jest pokładowa ładowarka 22 kW z możliwością szybkiego ładowania!

Wszystkie nowe wersje smarta zadebiutują w specjalnej odmianie nightsky edition

- Smart jest elektryczny, innowacyjny, inteligentny i całkowicie unikalny – przyznaje szefowa marki, dr Annette Winkler. - Prezentując smarty EQ fortwo i forfour, wprowadzamy na miejskie drogi pierwsze produkty z rodziny Mercedes-Benz Cars EQ – i pokazujemy, ile frajdy drzemie w elektrycznej mobilności - dodaje. Z okazji rozpoczęcia epoki smarta EQ wszystkie nowe wersje zadebiutują w specjalnej odmianie nightsky edition. Jej wizytówką jest czarny lakier oraz akcenty w charakterystycznym niebieskim kolorze, zarezerwowanym dla marki produktów i technologii EQ.

Aplikacja smart EQ control, czyli cyfrowy towarzysz 

Nowa aplikacja smart EQ control, dostępna prawdopodobnie od połowy 2018 r., jest prosta, intuicyjna i angażująca – czyli ma styl typowy dla smarta. Zapewnia użytkownikom bieżący podgląd statusu ich auta i pozwala sterować funkcją wstępnej wentylacji za pośrednictwem smartfona. Co więcej, powiadomienia „push” informują kierowcę o ważnych wydarzeniach związanych z jego elektrycznym smartem. Wbudowana wyszukiwarka pozwala jeszcze łatwiej odnaleźć najbliższą stację ładowania i opłacić „tankowanie”.

Nowa, 22-kilowatowa ładowarka pokładowa z funkcją szybkiego ładowania

Bezemisyjna jazda może być jeszcze wygodniejsza dzięki nowej, szybkiej ładowarce 22 kW. Pozwala ona korzystać z trójfazowego ładowania na publicznych stacjach lub z wallboxa; aby naładować wysokonapięciowy akumulator z poziomu 10% do 80%, wystarczy mniej niż 40 minut. Ładowarka pojawi się w ofercie w maju br., jako opcja w cenie 840 euro.

Oficjalne wprowadzenie usługi smart „ready to share” – gotowy do współdzielenia

Po udanych testach w Stuttgarcie, Hamburgu, Berlinie, Kolonii/Bonn, Monachium i Frankfurcie, smart oficjalnie uruchamia teraz prywatny car sharing za pomocą aplikacji. Pakiet „ready to” („gotowy do”), czyli osprzęt warunkujący działanie usługi, jest teraz opcjonalnie dostępny dla smartów fortwo i forfour z silnikiem spalinowym lub elektrycznym w Niemczech, we Włoszech oraz we Francji. Pierwsze smarty z tym wyposażeniem pojawią się w salonach w czerwcu. W celu dalszego rozwoju usługi smart wykorzystał informacje zwrotne od społeczności użytkowników modelu i zamierza kontynuować tę współpracę przy przyszłych aktualizacjach.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora