Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Daimler na celowniku! Czy koncern fałszował wyniki spalin w autach z silnikiem diesla?

| | Komentarze:

w poniedziałek, czyli dzień przed opisanym zdarzeniem, kanclerz Niemiec Angela Merkel, uczestniczyła w celebracji rozpoczęcia budowy fabryki akumulatorów do produkcji aut elektrycznych Mercedesa. Tylko, co z wiarygodnością marki w obliczu takich zarzutów?

fot. Daimler AG

W miniony wtorek niemiecka policja i prokuratorzy wkroczyli do siedzib koncernu Damiler w całym kraju. Jak podaje serwis wyborcza.pl, ich celem było zarekwirowanie wszystkich nośników danych, mogących zawierać przekłamania odnośnie wyników spalinowych silników dieslowskich aut Mercedesa. Daimler kontrolę oficjalnie potwierdził, jednocześnie nie podając żadnych szczegółów.

Zaczęło się od modyfikacji oprogramowania... 

Zarzuty o przekłamanie pierwszy raz padły w USA, w kwietniu 2016 r. Po kontroli KBA, Daimler popełnił pierwszy fałszywy krok, kiedy to zmodyfikował oprogramowanie zarządzające emisjami spalin w ponad 250 tysiącach modeli. Po roku od tego zdarzenia oficjalnie koncern poinformował o kontrolach Departament Sprawiedliwości dotyczącymi manipulacji przy wynikach spalin.

... choć tak naprawdę od kontroli w Volkswagenie

Same zarzuty nie wzięły się znikąd, gdyż już w 2015 roku wyszło na jaw oszustwo innego niemieckiego koncernu, który manipulował wynikami spalin silników diesla, a był to Volkswagen właśnie. Oficjalnie przyznał się on do winy i ujawnił także, że aut z takimi “przekłamaniami” wysłał na rynek Europy aż 8 milinów!

Dostało się także markom Fiat i Chrystler

W miniony wtorek w USA - o czym również informuje serwis wyborcza.pl - padły oficjalne zarzuty wobec koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Zarzuty oczywiście, dotyczą tego samego precedensu. Jednak koncern zapowiada batalię i odwołanie. Co więcej, dochodzenie w tej sprawie także wszczęła Komisja Europejska, o czym pisał z kolei „The Guardian”.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora