Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

10 ciekawostek ze świata Land Rovera

| | Komentarze:

10 ciekawostek ze świata Land Rovera:

  • W latach 50. Land Rover stworzył pierwszego monster trucka. Zamontowano opony od traktorów i specjalne wzmocnione osie. Wszystko to na potrzeby Brytyjskiej Komisji Leśnictwa, która oczekiwała wozu, pokonującego nawet największe przeszkody bez żadnych problemów.
  • Brytyjska firma Kahn Design stworzyła sześciokołową, wersję Land Rovera Defendera, która ma rywalizować z Mercedesem G63 AMG 6x6. Wyjątkowy Land Rover 6x6 jest o około 1,4 metra dłuższy i 15 cm szerszy niż standardowy Defender.
  • W 1970 roku Range Rover został wystawiony w Luwrze jako przykład „wzorowego wzornictwa przemysłowego”.
  • Land Rovery to również bohaterowie znanych i lubianych animowanych produkcji. W Autach 2, na ekranie pojawia się ich wiele, ale najciekawszą postacią jest sierżant Highgear. Autko należy do pułku w londyńskim Pałacu Buckingham. Sierżant Highgear wzorowany jest na Land Roverze z 1962 roku.
  • W filmie Skyfall pojawia się Defender Double Cab 110 w kolorze Stornoway Grey Metallic. Podczas pościgu po ulicach Stambułu za kierownicą Land Rovera nie siedzi agent 007 a Eve czyli Panna Moneypenny. Jedno z aut, które było wykorzystywane w filmie zostało wystawione na sprzedaż przez Berkshire Land Rover w serwisie eBay za ponad 80 tysięcy dolarów.
  • Land Rover'y serii I początkowo miały kierownice pośrodku. Zabieg ten miał sprawić, że auto będzie bardziej „traktorowe”, a do tego inżynierowie dzięki temu byli w stanie ominąć uciążliwości związane z opracowywaniem dwóch różnych wersji dla rynków z kierownicą po lewej i prawej stronie.
  • W filmie Tomb Raider u boku Angeliny Jolie pojawił się nietuzinkowy Defender. Land Rover Special Vechicles specjalnie na potrzeby filmu przerobiło trzy egzemplarze Defendera TD5 110. Auto miało pełnić rolę wyjątkowego samochodu ekspedycyjnego, a zainteresowanie modelem przerosło oczekiwania producentów. Wprowadzono limitowaną edycję Land Rover'ów Tomb Rider dostępnych dla 90 i 110, które teraz stanowią nie lada gratkę dla kolekcjonerów.
  • Historia Land Rover'a sięga II wojny światowej, kiedy to Brytyjczycy zainspirowani sukcesem Jeepa Willysa postanowili stworzyć własną, uniwersalną terenówkę. Firma Rover, była wtedy na skraju bankructwa i szukała sposobu, żeby powrócić na rynek. Powstał pomysł stworzenia taniego, prostego i niezniszczalnego samochodu terenowego, który pozwoliłby odzyskać pozycje na rynku i zdobyć fundusze na budowę aut osobowych. W 1948 fabrykę opuściły pierwsze egzemplarze, a auto okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Ze względu na niski koszt zakupu i prostą konstrukcję podbiło ono serca rolników i żołnierzy, z czasem stając się ikoną samochodu terenowego. Nikt wtedy nie przypuszczał, że będzie to początkiem ponad 70-cio letniej ewolucji modelu, który doczekał się niezliczonej ilości różnych wersji nadwozia i wyposażenia.
  • W 2015 roku miał swoją premierę wyjątkowy model Range Rovera. Evoque cabrio to pierwszy w historii kabriolet, który połączył ponadprzeciętne właściwości terenowe ze swobodą i nietuzinkowym designem otwartego nadwozia bez dachu. To wyjątkowe auto wyposażone jest w największy miękki składany dach kiedykolwiek zastosowany w aucie produkcyjnym, który jest w stanie złożyć się w zaledwie 18 sekund.
  • 25 odsłona serii filmów o najpopularniejszym agencie specjalnym 007 na swoim planie gościła nie tylko najnowszą generację Defendera. Dołączyły do niego również, kultowe już modele: Land Rover III serii oraz klasyczne Range Rovery z lat 1970-1996 w oryginalnych specyfikacjach.

 

Jesień to czas pogorszenia pogody, a co za tym idzie również warunków na drogach. Żeby cieszyć się bezawaryjnymi i spokojnymi podróżami, zadbaj o idealny stan techniczny swojego Land Rovera i umów się na wizytę serwisową w niezależnym serwisie Land Rover Warszawa Autoreduta 22 622 87 03.

P.S. W tym miesiącu wykonamy diagnostykę komputerową waszego auta za jedyne 99zł! Zapraszamy.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora