Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Puls Biznesu: 2018 rok będzie dla polskiego rynku motoryzacyjnego rekordowy

Dowodem na to, że auta używane cieszą się ogromnym zainteresowaniem jest nieustannie poszerzająca się oferta AUTOREDUTY, która oferuje używane, sprawdzone auta od 70 tys. do nawet 1 mln złotych!

fot. AUTOREDUTA

Jak pisze "Puls Biznesu", w 2018 roku nabywców może znaleźć nawet 550 tys. nowych aut i przynajmniej dwa razy tyle używanych. Gazeta podaje przy tym dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, z których wynika, że z polskich salonów w pierwszym półroczu 2018 r. wyjechało ponad 273 tys. nowych samochodów osobowych, o 10,5 proc. więcej niż rok temu. Tym samym to 39. miesiąc wzrostu z rzędu. Dodatkowo sprzedaż nowych osobówek w czerwcu okazała się najlepszym wynikiem tego miesiąca.

Eksperci Exact Systems - pisze "Puls Biznesu" - zwracają jednak uwagę na niski udział klientów indywidualnych w zakupach oraz wysoką liczbę sprzedaży aut używanych. Na jednąnową osobówkę kupioną przez Kowalskiego przypada prawie sześć używanych. Dziennikarze "Pulsu" przyjrzeli się strukturze nabywców nowych aut, która od wielu lat jest zdominowana przez firmy i niewiele w tym obszarze się zmienia. I co się okazało? W pierwszym półroczu tego roku tylko co trzecia nowa osobówka była kupiona przez klienta indywidualnego, w czerwcu — co czwarta. Większość klientów indywidualnych - czytamy w "Pulsie Biznesu" - wciąż wybiera samochody używane. Od stycznia do czerwca indywidualnie kupiliśmy 83,6 tys. nowych i aż 460 tys. używanych samochodów osobowych. 

Ĺšródło: Puls Biznesu

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora