Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Latające auto? Nazywa się AeroMobil i pojawi się na ulicach już w 2020 roku!

| | Komentarze:

Każdy, kto był w 2017 roku w Paryżu na Air Show, mógł na własne oczy zobaczyć i dotknąć tego auta...

fot. AeroMobil

Latające samochody to już nie futurystyczna przyszłość, a nadchodzące wielkimi krokami wydarzenie. Jak to możliwe? Jak informuje serwis Business Insider - dzięki Jurajowi Vaculikowi i jego firmie AeroMobil, już za dwa lata światło dzienne ujrzą pierwsze latające samochody!

AeroMobil to połaczenie samochodu, komputera i samolotu

Firma AeroMobil - czytamy w Business Insider - pierwszy prototyp latającego auta stworzyła już w 2013 roku. Nazwała go wówczas 4.0 STOL. W 2014 skupiono się na ulepszeniu w nim kwestii bezpieczeństwa i oczywiście stosownej koncesji. W 2017 z kolei założyciel AeroMobil ostrzegał, że czas wejścia tego wyjątkowego auta do codziennego użytku może się znacznie wydłużyć ze względu na to, iż jest to nie tylko auto, ale i samolot. A co za tym idzie? Potrzebne do wprowadzenia go na rynek są inne testy i pozwolenia niż tylko w przypadku tradycyjnego auta.

AeroMobil nie będzie jednak tanim autem (samolotem?)! 

Choć pewnie to dość ogłuszająca wieść, jeszcze bardziej ogłuszająca będzie cena posiadania tego auta. Jak podaje Business Insider, ma to być kwota w wysokości PONAD MILIONA EURO. Samochód ten będzie mógł poruszać się na lądzie do 160km/h. Za to w powietrzu nawet do 300 km/h. Przy tej prędkości ma móc pokonać nawet do 750 km w powietrzu, a w przypadku tradycyjnego poruszania się drogą lądową do 700 km na jednym tankowaniu - zdradza Business Insider. 

Zalety AeroMobil poznali już m.in. uczestnicy paryskiego Air Show

Każdy, kto był w 2017 roku w Paryżu na Air Show, mógł na własne oczy zobaczyć i dotknąć tego auta. Podziwiać je można było także w tym samym roku we Frankfurcie podczas Motor Show. Dla tych, których ciekawi jakie będą musiały zajść zmiany w ruchu oraz istotne szczegóły dotyczące samego pojazdu mamy dobrą wiadomość - ma się odbyć specjalna międzynarodowa konferencja zorganizowana przez Business Insider - Inside Trends, która odbędzie się 18-19 października w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Będą na niej omawiane główne trzy tematy: FINTECH, LIFE SCIENCE oraz BUSINESS 4.0. A wystąpi na niej założyciel AeroMobil - sam Vaculik, a także Kevin Mitnick, najbardziej znany haker świata i autor książek czy Igor Bogicevic, CTO i założyciel Seven Bridges Genomics, firmy budującej bazę danych genomów. Także jeśli należycie do ludzi ciekawych świata, a nadchodzące technologie z różnych dziedzin życia są waszą pasją - nie może was tam zabraknąć! 

Ĺšródło: Business Insider

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora