Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Austriacy zaskarżają niemiecką ustawę, Poznań szykuje się do Motor Show, a Auto Fus na podium…

| | Komentarze:

Mercedes-AMG GT R

fot. Mercedes-AMG

W minionym tygodniu w branżowych mediach sporo można było znaleźć na temat poznańskiego Motor Show, które… już w ten czwartek! Dowiecie się, co warto zobaczyć. Głośno było także na temat opłat, jakie Niemcy planują wdrożyć na swoich autostradach.

Pomysł pobierania opłat na niemieckich autostradach zaskarżony

W zeszłym tygodniu, w przeglądzie prasy pisałem o tym, że Niemcy planują wprowadzić na swoich drogach opłaty dla kierowców. Tymczasem austriacki minister transportu Joerg Leichtfried zapowiedział, że rząd w Wiedniu zaskarży niemiecką ustawę o pobieraniu opłat od samochodów prywatnych za użytkowanie autostrad i dróg krajowych w Niemczech. "Podejmujemy działania prawne w Luksemburgu" - powiedział mediom Leichtfried, odnosząc się do siedziby Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. "Włosi muszą płacić, Francuzi muszą płacić, Austriacy muszą płacić - tylko Niemcy nie. Sądzę, że jest to dyskryminujące i sprzeczne z prawem europejskim" - dodał minister. I chyba słusznie. Więcej na ten temat można przeczytać na stronach Interia.pl.

Targi Poznań Motor Show już w czwartek!

W najbliższy czwartek, 6 kwietnia, wszystkich fanów motoryzacji, czeka nie lada gratka, bo… najbardziej wyczekiwana impreza tej wiosny! Co ciekawe, serwis autoswiat.pl przyszedł z pomocą i wybrał najbardziej inetersujące wydarzenia, które tam na nas czekają. Oto one: wystawa aut sportowych i supersportowych, a tam m.in. Audi R8 Spyder, spotkanie z Romualdem Koperskim, który objechał ciężarówką całą Syberię aż do Cieśniny Beringa. Na liście autoswiat.pl znalazła się także aukcja, która będzie trwać równolegle w internecie i na targach. Chodzi o aukcję organizowaną przez CARPORT, lidera polskiego rynku aukcji samochodowych. Przedmiotem aukcji będą auta używane, w tym GOLF VW, którym podróżował po Polsce Papież Franciszek. Ostatnią akcją wspomnianą jest konkurs na projekt auta elektrycznego, a nagrodą jego produkcja seryjna… Mam nadzieję, że się wybieracie!

Na poznańskich targach nie zabraknie marki Mercedes-Benz

Dokładnie 8 premier, 40 samochodów ekspozycyjnych, 50 lat AMG i prototypowy Concept Car. A wszystko pod hasłem: 50-lecia AMG. Jakie modele z pewnością zobaczymy? AMG GT R, AMG GT C Roadster, AMG GT3, Klasa E 63 S 4MATIC+, 300SEL i „Hammer” 300 CE. Poza rodziną AMG, pojawić się mają także modele: Klasa E Coupé, All-Terrain oraz Kabriolet, GLA no i Marco Polo Horizon. Na deser na stoisku firmy ma się pojawić prototyp auta przyszłości w wizji marki - Concept Car. Warte wspomnienia jest sposób przedstawienia całej gamy aut przez markę, poprzez ściągnięcie na smartfona darmowej aplikacji „Mercedes-Benz Motor Show”, gdy uczestnik targów zbliży się do każdego pojazdu na ekranie wyświetlą się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące modelu.

Dealer Auto Fus zajął pierwsze miejsce

W dzisiejszej prasówce wspomnę jeszcze o wynikach Aftersales Marketing Excellence 2016, tj. międzynarodowego plebiscytu marki BMW na punkt dealerski najlepiej realizujący założenia komunikacji sprzedażowej i marketingowej w zakresie akcesoriów. Okazuje się bowiem, że najwyższe wyróżnienie w dwóch kategoriach równolegle zajął warszawski dealer Auto Fus, a tym samym najlepiej wywiązał się z tego zadania spośród wszystkich przedstawicieli marki BMW na świecie. Do firmy trafi z tej okazji grant w wysokości 10 tys. euro, który - jak zapewnia Auto Fus - zostanie przeznaczony na organizacje tegorocznej edycji BMW M Performance Roadshow. Brawo!

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora