Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Kiedy musisz naprawić wycieraczki i dlaczego jest to tak ważne?

| | Komentarze:

Wycieraczki to element auta, który dosyć szybko się zużywa. O tym, że są bezwzględnie potrzebne do bezpiecznej jazdy, przekonał się każdy, komu choć raz zepsuły się one podczas podróży w deszczu. Ĺťywotność wycieraczek to maksymalnie rok od daty ich montażu i wtedy też powinno się je wymieniać. Czy są sposoby na przedłużenie ich żywotności?

Naprawa wycieraczek samochodowych – na to uważaj!

Należy zwracać szczególną uwagę na to, w jaki sposób nasze wycieraczki zbierają wodę. Jeżeli widzimy, że na szybach zostają zacieki, a brud i inne pyły są na nich rozsmarowywane – może to świadczyć o zużyciu gumy. Kolejną rzeczą, na którą dobrze jest zwrócić uwagę to stopień starcia – metalowe części szorujące o szybę mogą ją poważnie porysować i uszkodzić.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg i mróz, a latem upały i unoszący się na drogach pył – wszystko to przyczynia się do zużycia wycieraczek, które „ciężko pracują”, aby nasza widoczność była doskonała. Właśnie dlatego, że ta część pojazdu jest tak często używana, wycieraczki  narażone są na różnego rodzaju usterki i awarie. Zastanawiasz się, czy jest jakiś sposób na regenerację wycieraczek samochodowych? Odpowiedź brzmi: tak.

Regeneracja wycieraczek samochodowych – dlaczego warto?

Naprawa wycieraczek samochodowych jest szczególnie dobrym pomysłem w kilku przypadkach. Przykładowo, jeżeli zepsuje się mechanizm odpowiadający za ich prawidłową pracę, wówczas nie trzeba od razu wymieniać całego zestawu na nowy. Można udać się do warsztatu, który zaoferuje usługę naprawienia go.

Z kolei w przypadku gumowej części odpowiedzialnej za zbieranie wody – dobre warsztaty, takie jak na przykład Autoreduta, oferują usługi regeneracji gumy poprzez nacieranie jej specjalnymi preparatami chemicznymi.

W sytuacji, w której mamy problem z dostępnością odpowiednich wycieraczek dla naszego modelu auta, regeneracja wycieraczek samochodowych będzie szczególnie dobrym rozwiązaniem. Warto rozważyć tę opcję, jeżeli guma nie jest popękana i nie ma w niej żadnych ubytków.

Specjaliści, używając odpowiednich preparatów, są w stanie przywrócić naszym wycieraczkom drugie życie. Co więcej, podczas wizyty w serwisie możemy skorzystać z usług, które będą wspierały pracę wycieraczek, takie jak na przykład: pokrycie szyby warstwą hydrofobową. Używa się do tego specjalnego preparatu, który osadza się na szybie i podczas deszczu odpycha od niej cząsteczki wody. Dzięki temu wycieraczka sprawnie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni, a ty możesz cieszyć się o wiele lepszą widocznością na drodze.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora