Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

10 rzeczy, na które należy zwracać uwagę przy zakupie auta

AUTOREDUTA to nie tylko lider sprzedaży aut premium w Polsce i niezależny serwis marek BMW, MINI, Porsche, Audi, Bentley, Jaguar, Land Rover, ale także - od niedawna - nowy w Warszawie autoryzowany serwis Mercedes-Benz

fot. AUTOREDUTA

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta klasy premium? Na to pytanie odpowiadają specjaliści z działu Sprzedaży i odkupu aut premium firmy AUTOREDUTA, która jest w czołówce polskich firm handlujących polskimi autami klasy premium.

1. Pochodzenie auta

Dlaczego pochodzenie auta jest istotne? Ponieważ - zdanim specjalistów AUTOREDUTY - najpewniejsze są auta pochodzące z polskich salonów, najlepiej od pierwszego właściciela. Wtedy wiadomo dokładnie, kto i jak użytkował auto, czy o nie dbał i wymieniał zużyte elementy na czas. Im więcej razy auto zmieniało właściciela, tym większa szansa, że coś będzie z nim nie tak - zaznaczają specjaliści.

2. Bezwypadkowość auta

Bezwypadkowość auta musi być potwierdzona badaniem powłoki lakierniczej oraz historią serwisową auta. Co prawda malowanie lub wymiana pojedynczych, niedużych elementów (np. błotnika) nie powinna rzutować na ogólny stan auta, jednak - jak zaznaczają specjaliści z AUTOREDUTY - grubsza powłoka lakiernicza na większym obszarze auta najczęściej może świadczyć o jego powypadkowej przeszłości.

3. Pełna historia serwisowa auta

Z pełnej historii serwisowej auta można łatwo wywnioskować, czy poprzedni właściciel dbał o auto i wykonywał przeglądy na czas. Najlepiej jeśli auto było serwisowane w Autoryzowanej Stacji Obsługi lub renomowanym serwisie. Wtedy powinna być dostępna pełna historia serwisowa i autentyczny przebieg auta - doradzają specjaliści z AUTOREDUTY.

4. Stan techniczny auta

Stan techniczny auta najlepiej zweryfikować go podczas przeglądu przedzakupowego w renomowanym serwisie, np. w AUTOREDUCIE. Ważne są nie tylko oględziny, ale również odczyt ewentualnych błędów z komputera.

5. Stan wizualny auta

Przy oględzinach auta - doradzają specjaliści AUTOREDUTY - należy obejść je dokładnie z każdej strony i zwrócić uwagę na wszelkie otarcia, rysy oraz ślady nieumiejętnych napraw lub ogniska rdzy.

6. Stan wnętrza auta

Nadmierne zużycie wnętrza - nie mają wątpliwości specjaliści z AUTOREDUTY - może oznaczać, że przebieg auta jest wyższy niż podawany lub też świadczy o tym, że właściciel nie szanował auta i może mieć to przełożenie na stan techniczny.

7. Wyposażenie i konfiguracja auta

Wersja wyposażenia auta może mieć znaczny wpływ na jego cenę. Dodatkowe wyposażenie, większe felgi, niestandardowy lakier - to wszystko podnosi cenę bazową auta i stanowi o jego dodatkowych atutach. Warto wziąć to pod uwagę i np. porównując ze sobą różne egzemplarze - doradzają specjaliści z AUTOREDUTY.

8. Gwarancja auta

W przypadku aut z małym przebiegiem, atutem może być ważna gwarancja fabryczna producenta. Dzięki niej nie będzie się trzeba martwić o koszty ewentualnych napraw samochodu. Na rynku można znaleźć nawet egzemplarze z przedłużoną gwarancją oraz pakietem serwisowym, co jest niewątpliwą zaletą, gdyż ogranicza koszty użytkowania auta do minimum - nie mają wątpliwości specjaliści z AUTOREDUTY.

9. Renoma komisu, z którego pochodzi aut

Warto zwrócić uwagę czy komis, w którym kupujemy auto cieszy się dobrą renomą i pozytywnymi opiniami klientów. To również może uchronić przed nieudanym zakupem, gdyż na rynku istnieje wiele komisów stosujących nielegalne praktyki i maskujących wady sprzedawanych samochodów. Od takich miejsc najlepiej trzymać się z daleka i wybierać auta z renomowanych miejsc, takich jak np. AUTOREDUTA.

10. Faktura VAT (dla przedsiębiorców)

Kiedy auto kupuje przedsiębiorca i chce je wliczyć w koszty firmy, istotna będzie do tego pełna faktura VAT 23% wystawiona na zakup auta. Co ważne, na fakturę można kupić auto używane, niekoniecznie od dealera. Renomowane komisy marek premium (takie jak AUTOREDUTA) wystawiają pełną fakturę VAT, jak również pomagają w uzyskaniu leasingu.

 

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora