Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Podróż na wakacje bez zmartwień

| | Komentarze:

Lato to czas wielu podróży - zarówno dłuższych wojaży, jak i weekendowych wypadów, które są testem dla wytrzymałości i stanu technicznego naszych aut. Nie daj się zaskoczyć przez niespodziewaną usterkę. Zanim wyruszysz w drogę, dokładnie zweryfikuj stan techniczny swojego auta. Skorzystaj z naszej wyjątkowej promocji, w ramach której w serwisie Autoreduta sprawdzimy stan techniczny Twojego auta za jedyne 99zł i zapewnij sobie niezawodność i bezpieczeństwo, gdziekolwiek się wybierasz.

Przegląd techniczny Twojego auta zawiera:

-Kontrolę stanu akumulatora i pomiar parametrów alternatora. Prawidłowe funkcjonowanie tych podzespołów jest niezwykle ważne, gdyż odpowiadają one za prawidłowy rozruch silnika, jego pracę i działanie całego wyposażenia auta. W przypadku krańcowego zużycia któregoś z tych podzespołów, po długiej podróży może okazać się, że auto więcej nie odpali lub zgaśnie w trakcie jazdy.

-Sprawdzenie oświetlenia zewnętrznego, stanu wycieraczek, wentylacji i klimatyzacji.
Podróż w upalne dni bez sprawnie działającej klimatyzacji może być bardzo nieprzyjemna, w ramach przeglądu sprawdzimy skuteczność działania tego układu, zweryfikujemy stan wycieraczek i dokonamy Dokładnej kontroli oświetlenia samochodu, która pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze lub mandatu, który może nas wtedy spotkać

-Kontrolę poziomu oleju, płynu chłodniczego, paska napędowego i rolek osprzętu silnika.
Pamiętaj, że zarówno zbyt wysoki jak i za mały poziom oleju w silniku może spowodować nieodwracalne uszkodzenia jednostki napędowej. W ramach przeglądu skontrolujemy poziom oleju w aucie i na życzenie klienta przywrócimy go do pożądanego stanu. Zweryfikujemy również stan pasków i rolek odpowiadających za poprawne funkcjonowanie osprzętu silnika i zweryfikujemy stan płynu chłodzącego, którego niedobór przy codziennym użytkowaniu, może nie dawać o sobie znać, jednak podczas dużych obciążeń na trasie w upalne dni, może spowodować przegrzanie silnika.

-Sprawdzenie luzów zawieszenia i kontrolę układu kierowniczego.
Dlaczego warto dokonać sprawdzenia układu kierowniczego i zawieszenia przed wyruszeniem na wakacje? Uszkodzenia w układzie kierowniczym i zawieszeniu nie zawsze dają o sobie znać od razu, a luzy, uszkodzone amortyzatory czy zużyte tuleje wpływają nie tylko na zmniejszenie komfortu podróżowania, ale również mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Weryfikując zawieszenie możesz mieć pewność, że jego niespodziewana awaria nie unieruchomi Twojego auta, a także pozwoli to uniknąć potencjalnie bardzo niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

-Sprawdzenie zużycia hamulców i płynu hamulcowego.
O tym jak ważny jest sprawnie działający układ hamulcowy i jakie mogą być objawy jego usterek mogliście przeczytać w jednym z naszych poprzednich tekstów: www.autoreduta.pl/blog/porady/zatrzymaj-sie-na-czas. Niewątpliwie jest to jeden z głównych systemów wpływających na bezpieczeństwo jazdy, którego sprawne działanie ma ogromne znaczenie dla wszystkich uczestników ruchu. W ramach przeglądu dokładnie sprawdzimy stan tarcz, klocków hamulcowych i szczęk hamulca ręcznego oraz zweryfikujemy stopień zużycia płynu hamulcowego.


-Kontrola stanu zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia, kontrola odprysków lakieru.                  W ramach sprawdzenia stanu technicznego auta dokładnie zweryfikujemy stan jego powłoki lakierniczej oraz antykorozyjnej i poinformujemy właściciela o ewentualnych jej ubytkach i ich możliwym wpływie na postęp korozji karoserii.


-Smarowanie uszczelek drzwi preparatem konserwującym.
Na wakacjach nie zawsze mamy możliwość zaparkowania samochodu w garażu, czy pod zadaszeniem. Długa ekspozycja na słońcu, może spowodować trudności z otworzeniem drzwi, czy bagażnika lub zwyczajnie wysuszenie i utratę sprężystości naszych uszczelek. W ramach przeglądu dokładnie zabezpieczymy elementy gumowe auta przed warunkami atmosferycznymi.

Pamiętaj! Nasza kadra to wykwalifikowani i doświadczeni mechanicy, którzy przeprowadzając pełną kontrolę stanu technicznego auta, dokładnie upewnią się, czy wszystkie elementy związane z bezpieczeństwem są w doskonałym stanie.

Zadzwoń i dowiedz się więcej 22 718 49 45.

Zapraszamy! Zespół Autoreduta

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora