Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Pierwszy opady śniegu już za nami, zima coraz bliżej!

| | Komentarze:

Pierwszy opady śniegu już za nami, zima coraz bliżej! Z przygotowaniami do sezonu zimowego kierowcom kojarzy się głównie wymiana opon, ale warto również pamiętać o lakierze czy szybach. Jak zabezpieczyć swój samochód przed solą drogową czy niskimi temperaturami? Tego dowiecie się w poniższym tekście. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto zabezpieczyć lakier zimą?


Woskowanie auta w ramach przygotowań do zimy to przede wszystkim ograniczenie negatywnego oddziaływania trudnych warunków atmosferycznych. Nałożona na karoserię warstwa ochronna tworzy barierę chroniącą lakier samochodu przed deszczem, śniegiem, czy typowymi zimowymi zabrudzaniami, czyli solą drogową i błotem. Prócz praktycznych zalet nałożenia wosku na lakier Twojego auta, sprawi on, że kolor będzie błyszczący i nabierze głębi oraz nie będzie narażony na promienie UV. Pamiętaj! Zabezpieczenie lakieru woskiem zapobiega także powstawaniu zarysowań!


Czy warto woskować kilkuletni samochód?


Zabezpieczenie woskiem kilkuletniego samochodu to wręcz konieczność, jeśli chcesz utrzymywać lakier auta w dobrej kondycji. Starszy wóz jest o wiele bardziej podatny na korozję, której sprzyja wysoka wilgotność i sól drogowa, która często tworzy niewidoczną powłokę na karoserii auta. Nałożenie warstwy ochronnej zapobiega ich wnikaniu, co jest szczególnie ważne w kilkuletnich samochodach, na karoserii których znajduje się wiele mikrouszkodzeń, będących miejscem, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Pamiętaj! Nawet najmniejsze ubytki w powłoce lakierniczej Twojego samochodu mogą pod wpływem soli drogowej stać się ogniskami rdzy.


Pomoc dla akumulatora


Zimą sprawność akumulatora w Twoim samochodzie może się zmniejszyć. Możesz zabezpieczć się na taką okoliczność kupując ładowarkę akumulatorową Mercedes-Benz. Podczas jej wykorzystywania, będziesz mieć pewność, że ładuje ona z prawidłowym napięciem, nawet całkowicie rozładowaną baterię. Ponadto, ładowarka ta ma możliwość pulsacyjnego ładowania podtrzymującego, która jest szczególnie ważna, jeśli nie korzystasz regularnie ze swojego samochodu. Produkt możecie kupić, kontaktując się z ekspertami ds. części zamiennych i akcesoriów AUTREDUTA.


Nie wymieniłeś jeszcze opon na zimowe?


Nie zwlekaj z tym dłużej! Koniecznie umów się na wizytę w jednym z naszych serwisów aut premium Autoreduta. Nasze oddziały znajdziecie na warszawskim Mokotowie na ul. Ojcowskiej 2 (22 616 00 53 pon.- pt. 7:30-19, sob. 9-15) i warszawskim Powiślu na al. 3 Maja 1 (22 622 90 42 pon.- pt. 7:30-19, sob. 9-15). Nie masz opon zimowych na nadchodzący sezon? W Autoreduta specjaliści ds. części zamiennych i akcesoriów pomogą Ci w doborze opon dopasowanych do Twojego samochodu.


Przyjaciel kierowcy - niewidzialna wycieraczka


Niewidzialna wycieraczka, to specjalny preparat, który nakładany jest na powierzchnię szyby, tworząc powłokę hydrofobową, powodującą, że woda nie zalega na powierzchni szyby, a dodatkowo, zabrudzenia mniej do niej przylegają. Cechy te sprawiają, że podróż podczas ulewy, czy śnieżycy staje się o wiele łatwiejsza, dzięki lepszej widoczności. A dla tych, którzy trzymają swoje auta pod przysłowiową „chmurką”, wymienimy jeszcze jedną zaletę aplikacji niewidzialnej wcieraczki — ułatwia usuwanie szronu. Pamiętaj! Dobra widoczność to podstawa! Jeśli pióra wycieraczek pozostawiają smugi, koniecznie musisz je wymienić.

Masz jakikolwiek problem ze swoim samochodem? Odwiedź Autoreduta - serwis aut premium dla wymagających. Wśród naszych usług znajdziesz nie tylko usługi serwisowe skierowane dla samochodów luksusowych, ale także likwidację szkód komunikacyjnych, możliwość ubezpieczenia swojego auta na miarę Twoich potrzeb, Auto SPA, a także sprzedaż i odkup pojazdów. Zapraszamy.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora