Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Możesz już serwisować swojego Mercedesa EQ w Autoreduta Mercedes-Benz!

| | Komentarze:

Od dziś jesteśmy w pełni wykwalifikowanym Serwisem Autoryzowanym, który spełnia wymogi Mercedes-Benz w zakresie napraw płatnych, gwarancyjnych oraz blacharsko-lakierniczych samochodów elektrycznych marki Mercedes-Benz! 
 
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was artykuł na temat najnowszej, elektrycznej perełki od Mercedes-Benz. Vision EQXX, wchodząc do produkcji seryjnej zyska miano najwydajniejszego Mercedesa, jaki kiedykolwiek został zbudowany.
 
Najnowsza wizja motoryzacji przyszłości według Mercedesa to nie tylko ekologiczne idee ograniczenia negatywnego wpływu przemysłu motoryzacyjnego na planetę, ale także przeniesienie elektryków na zupełnie nowy poziom. Nie od dziś wiadomo, że największą wadą samochodów zeroemisyjnych jest zasięg. EQXX ma to zmienić, tworząc tym samym z marki Mercedes-Benz producenta najbardziej pożądanych samochodów elektrycznych na świecie, o czym wspomina Ola Källenius, Prezes Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG. Tym samym ma on przybliżyć cel marki, jakim jest pozycja lidera  elektromobilności w motoryzacji.
 
1.5 roczna podróż do stworzenia najbardziej wydajnego Mercedesa w historii
 
Biorąc pod uwagę, że prace nad Vision EQXX trwały zaledwie półtora roku, to inżynierom udało się osiągnąć niebywały sukces tego wizjonerskiego projektu, bowiem powstał dzięki niemu najbardziej wydajny Mercedes-Benz, jaki kiedykolwiek zbudowano. Jego zużycie energii, obliczone na podstawie symulacji cyfrowych w rzeczywistych warunkach ruchu drogowego wynosi poniżej 10 kWh na 100 kilometrów, a zasięg to ponad 1000 kilometrów na jednym ładowaniu, co stawia poprzeczkę wyżej nie tylko od dostępnych na rynku aut elektrycznych, ale nawet od większości samochodów spalinowych.
 
Wyjątkowa bateria i jednostka napędowa z hipersamochodu
 
Najtrudniejszym wyzwaniem projektowym w samochodach elektrycznych, jest osiągnięcie większego zasięgu, jednak najczęściej idzie to w parze z większą baterią, na czym traci rozmiar i waga auta, a tym samym jego właściwości jezdne. W Vision EQXX, dzięki współpracy inżynierami Formuły 1 oraz Formuły E, udało się pokonać tę barierę technologiczną — radykalnie (aż o 50%!) zmniejszono wielkość akumulatora, utrzymując przy tym jego pojemność na poziomie <100kWh, dzięki osiągnięciu gęstości energii bliskiej 400 Wh/l. Waga akumulatora to około 495 kilogramów. Każdy samochód, nawet elektryczny musi posiadać jednostkę napędową, a ta w Vision EQXX to prawdziwy inżynieryjny majstersztyk, który technologią wykonania bazuje na zaprezentowanym już przez Mercedes-Benz hipersamochodzie, jakim jest Mercedes-AMG Project ONE.
 
Ograniczenie śladu węglowego, czyli recykling premium
 
Jak wiadomo nie od dziś, Mercedes-Benz to wyjątkowe rozwiązania inżynieryjne, nie tylko w kwestii napędu. Vision EQXX to nowoczesny luksus, jaki wpisuje się w kanon marki, ale także efektowne, nietuzinkowe rozwiązania, wyprodukowane w taki sposób, żeby jak najbardziej ograniczyć ślad węglowy i wykorzystać jak najwięcej tworzyw z recyklingu, tworząc z nich materiały o jakości premium. Uchwyty do drzwi są wykonane z włókna Biosteel® firmy AMsilk, będącej wegańską tkaniną przypominającą jedwab, a materiały skórzane są zastąpione Mylo TM, czyli alternatywnym materiałem wegańskiej skóry wykonanej z grzybów. Wykorzystano również materiał Deserttex®, czyli biomateriał na bazie kaktusa. Mercedes-Benz przy tworzeniu Vision EQXX zdecydował się również na współpracę z innowacyjnymi start-upami, czego rezultatem jest wykorzystanie druku 3D w celu obniżenia wagi, a także redukcji odpadów.
 
Obniżanie masy i energia ze Słońca
 
Inżynierowie Mercedes-Benz z niezwykłą uwagą dopracowali każdy, nawet najmniejszy szczegół w Vision EQXX — zastosowane opory Bridgestone Turanza Eco mają niskie opory toczenia, 20-calowe, lekkie magnezowe koła zapewniają lepszy zasięg, a tarcze hamulcowe ze stopu aluminium obniżają wagę. Co więcej, EQXX ma na dachu zainstalowane ultracienkie panele solarne, na które składa się 117 ogniw i zapewniają one nawet 25 kilometrów dodatkowego zasięgu.
 
Współczynnik oporu
 
Na wysoką wydajność wpływa nie tylko najnowsza technologia, ale także prawdziwe mistrzostwo aerodynamiki, bowiem Vision EQXX może poszczycić się współczynnikiem oporu wynoszącym zaledwie 0,17.
 
Multimedia w 8K
 
Vision EQXX ma posiadać niebywale innowacyjny system multimedialny z oprogramowaniem, które wykorzystuje technologię naśladowania działania ludzkiego mózgu. Zastosowany we wnętrzu olbrzymi wyświetlacz o rozdzielczości 8K nie dość, że jest inteligentny — dostosowuje się do rodzaju wyświetlanej treści — nawigacja w mieście, dzięki trybowi 3D pomoże zapewnić orientację kierującemu, to i energooszczędny, dzięki 3000 lokalnym strefom przyciemniania, dzięki czemu zużywa on energię tylko wtedy, gdy jest to konieczne.
 
Mamy nadzieję, że podoba Wam się najnowsza wizja motoryzacji, zaproponowana przez Mercedes-Benz. Cieszymy się, że jako część rodziny Mercedes-Benz również rozwijamy nasze skrzydła, poszerzając zakres działalności naszego serwisu o pojazdy elektryczne Mercedes-Benz. 
Zaprasamy na ul. Ojcowską 2 na warszawskim Mokotowie!
Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora