Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Jak bezpiecznie przetrwać zimę za kółkiem?

| | Komentarze:

Niekorzystne warunki pogodowe i wczesny zachód słońca to trudny czas dla kierowców. Przed wami kilka wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie dojechać do celu podróży.

Silny wiatr

Nieoczekiwane podmuchy silnego wiatru, szczególnie na otwartych odcinakach dróg i mostach mogą spowodować utratę panowania nad autem. By uniknąć takich sytuacji podczas silnego wiatru, trzymaj kierownicę w prawidłowej pozycji i bądź przygotowany na korygowanie toru swojej jazdy z zachowaniem bezpieczeństwa. Pamiętaj! Choć liście już spadły, zwróć uwagę czy na podszybiu Twojego auta nie znajdują się żadne niepożądane obiekty, które mogą zablokować odpływy, czy wpływać na działanie wycieraczek.

Słońce

Oślepiające słońce zbliżające się do horyzontu może odbijać się i zaburzać zdolność widzenia kierowcy. Pamiętaj! Utrzymuj przednią szybę w czystości, by brud i zabrudzenia nie wpłynęły na widoczność.

Dobry stan ogumienia

Opona to jedyny element auta, który łączy nas z jezdnią. Dlatego też ich jakość i stan są niezwykle ważne, bo mają one wpływ na to jak auto trzyma się drogi, czy zachowuje odpowiednią responsywność na ruchy kierowcy, a także jak przyśpiesza i hamuje.
Sprawdzaj czy bieżnik Twoich opon ma wystarczającą głębokość – obowiązująca minimalna głębokość bieżnika to 1,6 mm, jednak już przy wartości 3 mm opony mają zauważalnie mniejszą przyczepność. Ważne! Sprawdź bieżnik w kilku różnych miejscach, by upewnić się, że ściera się on równomiernie na całym obwodzie opony.
Sprawdzaj ciśnienie w oponach. Zarówno za małe jak i za duże wartości ciśnienia w oponach mają niekorzystny wpływ nie tylko na prowadzenie, ale także na szybsze zużycie opon czy paliwa. Ważne! Sprawdź w książce serwisowej jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w oponach Twojego auta.
Pamiętaj! Opony zimowe mają za zadanie nie tylko radzić sobie ze śniegiem i mrozem. Muszą charakteryzować się również wysoką wydajnością podczas cieplejszych dni.
Szukasz zimowych opon do swojego Mercedesa? Wybierz Mercedes Original. Będziesz mieć pewność idealnego dopasowania opon i kompletnych kół do swojego modelu Mercedes-Benz. Skontaktuj się z naszymi specjalistami 22 718 49 41 i wybierz opony dla siebie.

Mgła

Mgła jest jednym z najbardziej niebezpiecznych warunków atmosferycznych dla kierowców. Zbyt bliska odległość między poruszającymi się pojazdami i bardzo ograniczona widoczność może doprowadzić do wypadku z udziałem wielu aut. By zapobiec wypadkom zachowaj odpowiedni dystans między poprzedzającymi Cię samochodami, a jeśli widoczność jest mniejsza niż 50 m użyj świateł przeciwmgłowych. Pamiętaj! Sprawdzaj działanie przednich i tylnych świateł!

Śnieg i deszcz

Opady niekorzystnie wpływają na widoczność, ale przede wszystkim na długość drogi hamowania, jaką ma do pokonania samochód. Pamiętaj! Nie próbuj przejeżdżać przez miejsca, w których nie znasz poziomu wody. Pamiętaj! Przed wyruszeniem w podróż oczyść samochód ze śniegu i pozbądź się warstwy szronu z szyb. Jeśli twoje wycieraczki nie czyszczą skutecznie szyby, powinieneś je niezwłocznie wymienić.

Płyn do spryskiwaczy i płyn chłodniczy

Pamiętaj o zmianie płynu do spryskiwaczy na zimowy. Upewnij się, czy ciecz jaka znajduje się w układzie chłodzenia Twojego auta jest przystosowana do niskich temperatur!
Spotkała Cię niespodziewana sytuacja na drodze? Skontaktuj się z naszymi specjalistami 728 899 720 lub wypełnij formularz, dostępny na naszej stronie: https://www.autoreduta.pl/likwidacja-szkod-komunikacyjnych,. Pomożemy Ci jak najszybciej się z tym uporać, byś mógł cieszyć się swoim autem!

Najnowsze informacje z AUTOREDUTY możecie śledzić na naszych instagramowych profilach:

www.instagram.com/autoreduta.pl,

www.instagram.com/autoredutalandrover,

www.instagram.com/autoredutamercedes.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora