Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Garść ciekawostek ze świata motoryzacji

| | Komentarze:

Po 25 latach od premiery Sprintera pojawia się elektryczny następca

Mercedes-Benz Sprinter 25 lat temu wyznaczył nowe standardy samochodów dostawczych. Od swojej premiery, przez każdą kolejną generację, aż do najnowszego eSprintera jest to pionier wyjątkowych osiągnięć w zakresie oszczędności, wszechstronności i wygody w segmencie dużych furgonetek. eSprinter? Wraz z postępem technologicznym i rosnącym popytem na elektromobilność wśród dostępnych jednostek napędowych dla Sprintera pojawiła się również opcja z elektrycznym napędem. Ma takie same osiągi jak Mercedes-Benz Sprinter wyposażony w jednostkę wysokoprężną, jego pojemność ładunkowa również nie uległa zmianom, a zasięg elektrycznej furgonetki to 150 kilometrów. Sprzedaż eSprintera rusza w Polsce od 1 lipca.

Nowy, elektryczny SUV od BMW

BMW iX3 to kolejny krok w historii elektromobilności bawarskiego koncernu. SUV z całkowicie elektrycznym układem napędowym ma być mniej ekstrawagancki niż dotychczasowe, elektryczne modele BMW. Wszystko to za sprawą podejścia marki „Power of Choice”, według którego klient ma mieć szeroki wachlarz wyboru jednostek napędowych przy danym modelu. Dlatego też najnowsze X3 ma być dostępne w wersji z silnikiem benzynowym, wysokoprężnym, jako hybryda plug-in oraz w pełni elektryczne. Najnowszy elektryk BMW będzie napędzany już piątą generacją napędu eDrive. Co zostało w niej ulepszone? Wzrosła gęstość akumulatorów i zwiększyła się ich pojemność, a także szybkość ładowania. Silnik elektryczny generuje moc 286 KM i maksymalny moment obrotowy wynoszący 400Nm. IX3 od zwykłego X3 będą wyróżniać tylko niebieskie detale, związane z serią I. Co ciekawe, będzie pierwszym modelem marki produkowanym w fabryce w Chinach.

Range Rover z nowymi jednostkami napędowymi

Flagowy, luksusowy SUV otrzyma zupełnie nowe, wysokoprężne jednostki napędowe, pozbywając się tym samym V6 i V8 z Forda. Najnowsze silniki, które od 2021 roku mają pojawiać się pod maską Range Roverów mają zaawansowany system hybrydowy - dzięki jego zastosowaniu będą bardziej wydajne i charakteryzować się znacznie lepszą kulturą pracy. Dostępne będą dwie wersje: ekonomiczniejsza D300 oraz D350, która dostarczać ma więcej mocy niż stara, wysokoprężna V8’ka. Poprawiły się również osiągi Range Roverów wyposażonych w nowe silniki. Range Rover D300 przyśpiesza od 0 do 100 km/h w 7,4s., a D350 w 6,9s.

Bentley Bentayga przechodzi facelifting

Po pięciu latach od premiery przyszedł czas na facelifting luksusowego, brytyjskiego SUV’a. Największa aktualizacja to zupełne przeprojektowanie tyłu Bentaygi. Jego obecny design ma nawiązywać do pozostałych modeli w gamie modelowej Bentleya (tylne światła to te same, które wykorzystuje się w Continentalu GT), a również, jak twierdzą sami twórcy najnowszego projektu, lifting nadaje autu lepszych proporcji. We wnętrzu auta poprawiono system informacyjno-rozrywkowy, a także zwiększono komfort podróżnych. Stało się to dzięki nowym fotelom z przodu, które nie tylko są wygodniejsze, ale pozostawiają również więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu.

Tesla posiada Tryb Psa

Tesla w trosce o komfort naszych czworonożnych przyjaciół wprowadziła do systemu operacyjnego Tryb Psa. Polega on na tym, że w kabinie wciąż działa klimatyzacja ustawiona tak, by samochód podczas postoju się nie nagrzewał, a tym samym pozostawiony w aucie pies mógł spokojnie czekać na swojego właściciela, bez zagrożenia przegrzaniem. Co istotne, Tesla będzie informować przechodniów o zastosowanym trybie, dzięki czemu będą wiedzieć, że właściciel wkrótce wróci, a zwierzak znajduje się w komfortowych warunkach.
Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora