Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

5 błędów, które często popełniają kierowcy

| | Komentarze:

1)      Przedłużanie interwałów wymiany oleju

Kupno auta to duży wydatek, dlatego warto zadbać o utrzymanie jego prawidłowego stanu technicznego jak najdłużej. Stosowanie się do wyznaczonych przez producenta interwałów czasowych między wymianami oleju (a nawet krótszych, w zależności od charakterystyki pracy pojazdu, więcej informacji o wymianie oleju znajdziecie TUTAJ), filtrów i pozostałych podzespołów to niezwykle ważna kwestia. Wykonywanie koniecznych serwisów eksploatacyjnych to nie tylko znaczne wydłużenie żywotności aut, ale także pewność, że rozwijające się usterki zostaną naprawione na czas i nie wywołają kolejnych, bardziej kosztownych napraw.
Niezależnie od tego, czy pokonujesz swoim samochodem krótkie czy długie dystanse warto sprawdzić jego stan techniczny. Odwiedzając ASO Mercedes-Benz Autoreduta, a także nasze niezależne serwisy takich marek jak AUDI, Porsche, Land Rover, Jaguar, BMW, MINI czy Bentley, masz pewność, że wszystko zostanie wykonane profesjonalnie i niezawodnie.

2)      Bagatelizowanie niepokojących dźwięków dochodzących z zawieszenia

Systematyczne wykonywanie przeglądu stanu technicznego zawieszenia naszych aut jest niezwykle ważne. Podzespoły takie jak wahacze, amortyzatory czy tuleje wpływają nie tylko na drgania i stabilność pojazdu na drodze, ale przede wszystkim bezpośrednio oddziaływają na nasze bezpieczeństwo
A czy wiesz co może powodować niewłaściwa geometria kół pojazdu?
  • problemy z prowadzeniem auta,
  • szybsze zużycie się ogumienia,
  • większe spalanie.
Umów się na wizytę serwisową w AUTOREDUCIE:22 718 49 45 i przekonaj się, czy zbieżność Twojego auta jest prawidłowo ustawiona. Tylko w listopadzie ustawienie geometrii zawieszenia w naszych serwisach zrobisz aż o 20% taniej.

3)      Ignorowanie świecących się kontrolek

Częstym błędem, który popełniają kierowcy, jest eksploatowanie wozu bez zmian, kiedy na desce rozdzielczej auta pojawiają się kontrolki. Tego rodzaju zachowanie może doprowadzić do tego, że samochód w pewnym momencie może odmówić nam posłuszeństwa, a następująca po tym wizyta w serwisie może wiązać się z kosztowną naprawą. Dlatego warto zawsze zwrócić uwagę, czy nie pojawiła się żadna kontrolka. Warto również, szczególnie w starszych modelach aut, raz na jakiś czas dokonać testu licznika, dzięki któremu dowiemy się, czy wszystkie kontrolki mają działające podświetlenie.
Check engine to zmora każdego kierowcy. Jeśli zmagasz się z tym lub innymi błędami, zadbaj o swój samochód i odwiedź niezależny serwis AUTOREDUTA! Zadzwoń i umów się na wizytę: 22 622 90 42!

 4)      Jazda na zużytych oponach 

Opony są jednym z najczęściej pomijanych elementów samochodów, jednocześnie będąc jedynym elementem styku pojazdu z podłożem. Poruszanie się na zużytych oponach to zagrożenie nie tylko dla nas, ale również dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Jak sprawdzić opony? Przede wszystkim wzrokowo należy zwrócić uwagę, czy nie są uszkodzone (wybrzuszenia, pęcherze, czy pęknięcie na bocznej ścianie opony), dokonać pomiaru głębokości bieżnika, a także odczytać ich wiek, który nie powinien być większy niż 5 lat.  
 Nadchodzi czas zimowej zmiany opon. Nie idź na kompromis! Zapewnij sobie i swojemu autu maksimum bezpieczeństwa. Zadzwoń i umów się na wymianę opon w AUTOREDUCIE: 22 622 90 42!

5)      Brak pielęgnacji karoserii auta, szczególnie zimą

Utrzymywanie karoserii naszych aut w czystości  jest nie tylko dobre dla oka ;), ale także dla utrzymania jej dłużej bez śladów korozji. Szczególnie zimą warto wybrać się co jakiś czas na myjnię, by pozbyć się z nadwozia i podwozia nie tylko brudu, ale i śladów soli, która potrafi siać spustoszenie na karoseriach naszych samochodów. Przed zimą warto też pomyśleć o nałożeniu na auto warstwy wosku, która zapewni dodatkową warstwę ochronną dla naszego lakieru oraz zastanowić się nad antykorozyjnym zabezpieczeniem podwozia samochodu, które na pewno pomoże wydłużyć jego żywotność. 
Zadbaj o wygląd swojego samochodu!
Auto SPA AUTOREDUTA znajdziesz usługi takie jak:
  • zabezpieczenie lakieru (nanowoski i teflonowanie),
  • hydrofobizację szyb,
  • ozonowanie wnętrza,
  • odświeżanie dywaników welurowych,
  • zabezpieczanie i oczyszczanie chemiczne felg,
  • specjalistyczne czyszczenie skór.
Wszystkie usługi pielęgnacyjne aut wykonujemy z wykorzystaniem najwyższej jakości kosmetyków samochodowych i sprawdzonych środków czyszczących.
Zadzwoń do nas i umów się na SPA dla swojego auta:22 622 90 42!

Najnowsze informacje z AUTOREDUTY możecie śledzić na naszych instagramowych profilach:

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora