Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Co będzie trendi w 2017, co ciekawego na targach w Genewie i jak dobrze sprzedaje Mercedes za oceanem…

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (2)

Gwarantem sukcesu Lamborghini Urus ma być 4-litrowe doładowane V8 ze stajni Audi

Fot. Lamborghini

W dzisiejszym przeglądzie prasy mała zapowiedź tego, co na targach motoryzacyjnych w Genewie. Zdradzę tylko, że chodzi m.in. o Mercedesa i jego klasę G. A swoją droga - dziś przy okazji dwa słowa o powalających wynikach sprzedaży Mercedesa. Zacznę jednak od SUVów. Możecie powoli się przyzwyczajać do tego skrótu, bo będzie się przewijać przez cały 2017 rok nie tylko w przeglądzie prasy, ale w zasadzie na całym blogu! Sprawdźcie dlaczego!

SUVy najbardziej trendi autami w 2017 roku...

Serwis autoswiat.pl nie ma wątpliwości, że SUVy cieszą się coraz większą popularnością, a w bieżącym roku będą najbardziej trendi! Jakie dokładnie marki i modele? Audi Q5 jest na samym szczycie listy. Warto przy tym przypomnieć, że w nadchodzących miesiącach możemy oczekiwać odświeżenia tego modelu przez koncern. Jak informuje autoswiat.pl, SUV Audi zmieni się głównie technologicznie - konkretnie zmiany będą dotyczyć asystentów jazdy. Oprócz Audi, serwis wymienia również BMW, a dokładniej model X3, który - jak czytamy - wraz z trzecią generacją ma przynieść większy komfort i wyższą jakość.

… więc Lamborghini powalczy swoim Urusem

Już na wiosnę ma się pojawić w sprzedaży SUV od Lamborghini. Tak, to nie żart. Fani tej marki twierdzą, że to profanacja, ale przypominam, że kiedyś podobne reakcje budziła premiera Cayenne, które - jak wiemy - obecnie sprzedaje się rewelacyjnie. Ale do rzeczy! SUV póki co ma roboczą nazwę Urus (niewykluczone, że poznamy ten model oraz właściwą nazwę już podczas targów w Genewie). Jego produkcja wystartuje na wiosnę. I choć nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat detali technicznych, to serwis autokultu.pl pisze, że gwarantem sukcesu Urusa ma być 4-litrowe doładowane V8 ze stajni Audi. Na razie nie wiadomo jaką moc ma dostarczać widlasta ósemka, ale - pisze dalej autokult.pl - pewne jest, że będzie to wartość większa niż 600 KM. Momentu obrotowego pod maską Urusa też nie zabraknie – jego zasoby mają przekraczać 900 Nm. Te liczby mogą brzmieć znajomo. Mniej więcej tyle (dokładnie 608 KM i 900 Nm) rozwija W12 w Bentleyu Bentaydze.

Mercedes pochwali się Maybachem G650 w Genewie...

Lamborghini musi się przygotować na to, że na targi w Genewie także Mercedes szykuje niespodziankę. I równie dużą. Niemcy pokażą nową klasę G - Mercedesa-Maybacha G650 Landauleta. Podobno - o czym z kolei pisze serwis v10.pl - ma on zaspokoić nawet najbardziej wybrednych. Jesteście pewnie ciekawi, czego można się spodziewać? Na tę chwilę wiadomo, że auto będzie miało miękki, zdejmowany dach, napęd 4X4, silnik V12 produkujący 630KM! Istotną informacją może być to, że ta edycja ma być limitowana. Na rynek trafi tylko 99 tych egzemplarzy!

… a póki co, chwali się wynikami sprzedaży w USA

A na koniec dzisiejszego przeglądu news, który trochę zaskakuje. Otóż, jak się okazuje, w Stanach Zjednoczonych marką, która sprzedała się najlepiej w pierwszych miesiącach 2017 jest... Mercedes! Serwis v10.pl informuje, że Mercedes wyprzedził nawet takie czołowe brandy, jak BMW, czy Audi. Jak to wygląda w liczbach? Całkowita sprzedaż styczniowa to aż 25 527 pojazdów, a zatem - jak zauważa v10.pl - to wzrost o 3,5 proc. w stosunku do 2016 roku.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora