Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Renault oszukuje, Polska buduje drogi, a Mercedes pracuje nad nową terenówką i nową wyścigówką

| | Komentarze:

To właśnie ten Land Rover 109 Seria III LHD z 1984 roku został wystawiony na Allegro

fot. Marek Makowski

Po raz kolejny wybrałem dla was kilka ciekawych artykułów motoryzacyjnych, które pojawiły się w minionym tygodniu w prasie i serwisach branżowych. Tym samym dowiecie się m.in., że wbrew pozorom w Polsce przybywa dróg, że Mercedes pracuje nad dwoma nowymi modelami (jeden terenowy, drugi wyścigowy), a także o tym, że Renault okłamuje swoich klientów. A na koniec mały smaczek - kilka słów o aukcji Land Rovera 109 Seria III...


W Polsce nieustannie przybywa dróg?

Tak przynajmniej zapewnia GDDKiA. W samym 2017 r. ma zostać oddane do użytku 390 km dróg. Temat ten poruszył serwis autoswiat.pl, który zdradza, że najwięcej dróg powstanie w środkowej części Polski i na wschodzie. Powstanie - pisze autoswiat.pl - m.in. kolejna część drogi S2 - południowej części obwodnicy stolicy. Prace są już w toku, 18,5 km - tj. od ulicy Puławskiej do trasy Lubelskiej. Kończą się prace w Markach na obwodnicy. "ósemka" od Wyszkowa na Białystok także jest rozwijana. Na południu Polski w budowie jest S3 i S6, a w województwie śląskim A1, której zakończenie jest planowane na 2019 r.

Mercedes pick-up i AMG Project One

Z kolei serwis moto.pl pisze o tym, że Mercedes intensywnie pracuje nad nowościami. Testuje m.in. terenówkę w Szwecji i AMG z silnikiem wyjętym prosto z ...Formuły 1. Ale spokojnie, bo - jak podaje moto.pl - nie będzie dużych zmian, ponieważ pick-up bazuje w dużej mierze na Nissanie Navara. Rzecz jasna, terenówka Mercedesa będzie z pewnością bardziej luksusowa. Na pewno wiadomo - pisze moto.pl - pod jego maską pojawią się jednostki wysokoprężne. Najpóźniej we Frankfurcie ujrzymy go w wersji produkcyjnej. Co do AMG - o czym z kolei pisze serwis v10.pl - moc tego modelu ma wynieść 1000 KM! Taka moc ma jednak swoją cenę, bowiem żywotność tego silnika obliczono na jedyne 50 tys. km. Koszt? 2,5 mln dolarów. Największym zaskoczeniem jednak - pisze v10.pl - będzie w nim silnik elektryczny na przedniej osi!

Renault od 25 lat oszukuje klientów...

O tym, że Renault oszukuje rozpisywali się w minionym tygodniu chyba wszyscy. Okazuje się, że to oszukiwanie ma trwać już… 25 lat! Co gorsza - o czym pisał Forbes.pl - dzieje się to za zgodą szefostwa - aż od poziomu prezesa zarządu! Francuski koncern fałszuje wyniki testów spalin. Jak odkryło ministerstwo gospodarki, które sporządziło na ten temat specjalny raport - koncern w tym celu skonstruował specjalne oprogramowanie. Miało ono zapewnić dostosowanie wyników do obowiązujących przepisów dotyczących standardów środowiskowych. Opierając się na zeznaniach byłego pracownika koncernu, zatrudnionego do 1997 roku, podano - pisze Forbes.pl - że tego rodzaju praktyki istniały już w latach 90. Sam koncern oczywiście gorąco zaprzecza...

Land Rover z 1984 roku na Allegro

Moją uwagę przyciągnął również artykuł na magazyn.allegro.pl. O czym? O Land Roverach serii I, II i III, które zwane są zazwyczaj jako land rover series, dla odróżnienia od późniejszych modeli firmy. Magazyn pisze tak: "To prawdziwa legenda brytyjskiej motoryzacji, pierwsze popularne brytyjskie wozy terenowe, stworzone z inspiracji amerykańskimi willysami. Wyróżniały się napędem na cztery koła, przy czym napęd przedniej osi dołączany był jedynie w warunkach terenowych”. Dodaje, że auta tego typu „znamy z kina, znamy również z ulic, z pikników samochodów zabytkowych czy militarnych. Wjadą wszędzie tam, gdzie zwykły samochód osobowy nie da rady. Mają swoje lata, lecz mają również duszę. Coś, czego nie uświadczymy w wielu nowszych pojazdach. Warto poznać smak przygody i zabytkowej motoryzacji, a Land Rover może nas w ten świat doskonale wprowadzić”. I - jak pisze magazyn.allegro.pl - „pamiętać należy, że to auta o charakterze użytkowym. Te, które nigdy nie były restaurowane, zazwyczaj spoczywają już na złomowiskach, a wśród tych, które możemy kupić, kluczowy jest stan karoserii, techniczny oraz oryginalność. Rozrzut cenowy jest bardzo duży". Artykuł powstał, bo jego autora zachwycił wystawiony na Allegro Land Rover 109 Seria III LHD z 1984 roku. „Jest po prostu przepiękny” - wyznaje autor. Cena auta? Jedyne 35 tys. zł! Ktoś chętny?

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora