Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Porsche znowu na podium, w F1 nowy prezes, a w ofercie Mercedesa Marco Polo Horizon

| | Komentarze:

Ceny Marco Polo Horizon w Polsce zaczynać się będą od 165 tys. zł netto, a zamówienia można będzie składać już od lutego br.

fot. Mercedes-Benz

Dziś wracamy do tematu sprzed tygodnia, bo - jak się okazuje - Porsche znowu bije rekord! Co poza tym w naszym przeglądzie prasy? Dwa słowa o nowym prezesie F1 i ciut więcej o Marco Polo Horizon, czyli rodzinnym aucie Mercedes… 
 

Marco Polo Horizon, czyli rodzinne auto od…

… Merecedes Benz. Ma być nową ofertą auta rodzinnego, a konkretnie kampera. Jak pisze portal motonews.pl - zadebiutował już w Stuttgarcie. „Nasz nowy Marco Polo HORIZON to propozycja dla tych, którzy oczekują prowadzenia i wysokiej jakości designu samochodu osobowego, a jednocześnie potrzebują elastycznego auta do aktywnego wypoczynku” - mówił podczas prezentacji auta Klaus Maier, szef marketingu i sprzedaży Mercedes-Benz Vans. Zagłebiając się w detale, wiadomo, że auto ma siedem siedzeń i pięć miejsc do spania. Oprócz tego wyposażony jest w kuchnię, garderobę, obrotowe, przednie fotele, kanapę z rozkładanym łóżkiem oraz łóżko dachowe. Co ciekawe, trzeci raz z rzędu czytelnicy niemieckiego magazynu „Promobil” uznali go za najlepszy model w kategorii „Kompaktowy kamper” i uchonorowali tytułem „Kompaktowego Kampera Roku 2017”. 
 

Na czele F1 ma stanąć Chase Carem

Jak pisze serwis autoświat.pl, ma on zastąpić dotychczasowego honorowego prezesa, którym był Berni Ecclestone. Jest to bezpośrednio związane ze zmianami wewnątrz F1, a konkretnie z przejęciem pakietu większościowego F1 przez Liberty Media. Ecclestone w rozmowie z "Auto Motor und Sport”, przyznał oficjalnie z rozczarowaniem, że „został zdetronizowany”. Nowy prezes nie ukrywa zaś - jak donoszą media - "że nie ma zamiaru rządzić w pojedynkę". Jak udało się dowiedzieć portalowi autoświat.pl, nowy prezes chce powołać do tego celu cały zespół. Co ciekawe, wśród kandydatów znalazł się były szef Mercedesa - Ross Braw. Cóż, trzymam kciuki, aby była to... dobra zmiana.
 

Porsche bije nowy rekord! 

Ostatnio pisałem o wzroście sprzedaży MINI, dziś kilka słów o wzroście sprzedaży Porsche. Okazuje się, że sprzedaż tej marki widać nie tylko na całym świecie, ale także i w Polsce. W 2016 Porsche zanotowało aż 30 proc. wzrostu sprzedaży. Jakie modele są w cenie? Najlepiej sprzedającym się modelem marki Porsche jest - i tu was zaskoczę - Macan! Jak ustalił serwis moto.pl, zaraz po Macanie jest 718 Cayman i Boxster. Równie dobrze sprzedaje się model 911. W samym 2016 roku zanotowano 32 409 sztuk sprzedanych, co oznacza wzrost o 2 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Jeśli chodzi o samą Polskę w roku 2016 sprzedano 1116 aut tej marki...
Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora