Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Nowe sportowe Audi, nowy oldtimer Mercedesa, Google kontra Apple i technologia wodorowa kontra napęd elektryczny...

| | Komentarze:

Ciekawe, jakie noty osiągnie Audi RS3 LMS w Dubaju?

fot. Audi

Wedle cotygodniowej już tradycji (chyba mogę to tak nazwać?), opowiem trochę o nowym sportowym Audi, o odpowiedzi Google na autonomiczne auto Apple, a także o tym, co Niemcy wydumali na przekór sukcesom Tesli i krótko o nowym oldtimerze Mercedesa!

Sportowe Audi RS3 LMS


Dwa świeże egzemplarze trafiły już w ręce pierwszych klientów. Jest to model, który należy do kategorii samochodów turystycznych TCR. Jak informuje portal motonews.pl tymi szczęśliwcami są teamy Cadspeed-Racing i Speed Factory Racing Team. Auta zostaną przetestowane podczas 24 godzinnych wyścigów w Dubaju w połowie stycznia. Chris Reinke, dyrektor zarządzający Audi Sport, przyznał w jednym z wywiadów, że "jest podekscytowany, gdyż jego zespół włożył wiele pracy w konstrukcję i testy auta, a jest to stosunkowo młody projekt". Z niecierpliwością czekam zatem na noty tego modelu w wyścigach!

Google contra Apple


Waymo - tak kilka tygodni temu Google nazwało oddział zajmujący się produkcją aut autonomicznych. Portal moto.pl zdradza, że kolejnym interesującym zdarzeniem jest stworzenie kilku nowych modeli przez szefa nowej spółki Waymo-vanów, które będą teraz testowane w porozumieniu z Chryslerem. Vany te będą wyposażone w oryginalny system jazdy autonomicznej Google’a. Będą to hybrydy, które na części elektrycznej - podobno - dadzą radę pokonać około 50 km, a tym samym palić jedynie 3 litry na 100 km! Wkrótce się przekonamy… ile w tym prawdy.

Niemiecki rząd zainwestuje 250 milionów euro...


… w technologię wodorową. Z informacji, które podaje serwis v10.pl wynika, że przez 3 lata ma powstać szereg stacji wodorowych w celu dostarczania tego typu paliwa, a sama jego produkcja nie należy do drogich. Do chwili obecnej zainwestowano już 1,4 mld euro na rozwój tej technologii. Zyskało na tym już 500 firm. Zdaniem specjalistów jedno jest pewne - w najbliższym czasie będzie to największa konkurencja dla Tesli.

Mercedes C 124 coupe zostanie oldtimerem!


Tak tak, już wkrótce c 124 będzie obchodzić swoje urodziny. Serwis autoswiat.pl przypomina, że pierwszy raz mieliśmy okazję podziwiać to auto w salonie genewskim w 1987 roku. Kto pamięta, co go wyróżniało na tle innych modeli? Boczne listwy ochronne na lini zderzaków! W wersji 300 CEi Mercedes oferował nawet ABS-y! We wrześniu tego roku - o czym również pisze autoswiat.pl - pojawiła się też najmocniejsza wersja silnika tego modelu - E 36 AMG. W latach 1987-1996 powstało ich, aż 141 498 sztuk. Jeśli ktoś z was dysponuje takim autem, to dodam, ze model jest na rynku niemieckim obecnie wyceniany jest na 8 tysięcy euro, a wersja ze wspomnianym silnikiem AMG nawet na 15 tysięcy euro!

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora