Jesteś na Facebooku? Polub nasz fanpage
Przejdź na stronę AUTOREDUTA

Najbardziej awaryjne auta, Syrenka z napędem elektrycznym i Audi RS3 Sportback jeszcze lepsze...

| | Komentarze:
Zobacz więcej zdjęć (3)

Nowe Audi RS3 Sportback

fot. Audi

W minionym tygodniu serwisy i prasa branżowa pisały o wynikach raportu niemieckiego TÜV, nowościach genewskich targów, a także - co przykuło moją uwagę, choć mowa o marce trochę poza kręgiem zainteresowań tego bloga - o polskim aucie z napędem elektrycznym, czyli Syrence NIXI...

Audi, Mercedes, Porsche w raporcie TÜV 2017

Serwis moto.onet.pl przybliżył wyniki raportu TÜV 2017, który typuje najbardziej awaryjne auta 4- i 5-letnie. Spać spokojnie mogą posiadacze Audi, Mercedesa i Porsche, bowiem wśród 4- i 5-letnich aut wypadły najlepiej w rankingu niemieckiego TÜV. Na szarym końcu, tradycyjnie już chyba, znalazło się najwięcej modeli Dacii, Chevroleta i Fiata. Z raportu wynika ponadto - pisze moto.onet.pl - że wśród aut z lat 2012–2013 najlepiej wypadł Mercedes SLK, za nim zaś znalazły się cztery modele Audi (A6/A7, TT, Q5 i A1), Porsche 911 oraz Mitsubishi ASX. Stawkę najmniej awaryjnych aut zamyka m.in. BMW X1.

FSO wyprodukuje Syrenkę NIXI z napędem elektrycznym

NIXI to pierwszy koncepcyjny autorski projekt auta z napędem elektrycznym “Made in Poland”. Serwis autoswiat.pl informuje, że w planach ma być to pojazd kategorii M1, czyli mówiąc prościej - auto miejskie. Na jednym ładowaniu - pisze autoswiat.pl - jego zasięg ma wynosić około 150 km, a samo ładowanie z najnowocześniejszej ładowarki ma trwać nie dłużej niż 15 minut. Koszty? Jak wyliczył zespół firmy AK Motor, trasa 100 km wyniesie nas około... 6 zł! Pojazd produkowany będzie od zera w warszawskim FSO. Ĺťaden wcześniejszy polski projekt tego typu nie doszedł do skutku, więc trzymam mocno kciuki!

Audi przyśpiesza i upiększa model RS3 Sportback...

A propos targów w Genewie, to jedną z ciekawszych premier ma być Audi RS3 Sportback. Ma to być - pisze serwis motonews.pl - auto z najmocniejszym silnikiem pięciocylindrowym i do tego produkowanym seryjnie! Pisać dalej? Model ma mieć 400 KM, czyli o 33 KM więcej (do 100 km/h przyspiesza w 4,1 sekundy) i ma być o 26 kg lżejszy niż jego poprzednik. Co jeszcze? Motonews.pl pisze ponadto, że auto ma mieć napęd 4X4 quattro, skrzynię biegów S tronic - 7-stopniową, dwusprzegłową i automatyczna. Co wewnątrz? Sportowe fotele z czarnej skóry Feinnappa - zdobione emblematami RS, do tego sportowa kierownica skórzana RS z przyciskami sterującymi infotainment. Serwis motonews.pl wśród ciekawszych rzeczy wymienia także sterowanie głosowe Audi connect, które daje m.in. możliwość połączenia auta ze smartfonem. Z fajnych udogodnień serwis motonews.pl wymienia także Audi phone box, system muzyczny Bang & Olufsen Sound System, asystent jazdy w korkach i w spowolnionym ruchu, a także asystent bezpieczeństwa, który w razie potrzeby samoczynnie zatrzymuje auto…

… a Valtteri Bottas zamierza być lepszy od Hamiltona!

Nowy kierowca zespołu Formuły 1 Mercedes GP Fin Valtteri Bottas, który w teamie zastąpił mistrza świata Nico Rosberga przyznał, że interesują go tylko zwycięstwa. Tym samym - pisze Interia.pl, powołując się na PAP - Bottas zamierza wygrać walkę wraz z Brytyjczykiem Lewisem Hamiltonem o kolejny tytuł w klasyfikacji producentów. Tymczasem wielu fachowców obawia się, że wzajemne stosunki między Hamiltonem a Bottasem mogą nie być najlepsze. Obaj kierowcy to silne osobowości, każdy z nich będzie chciał być liderem teamu. W mistrzostwach świata 2017 Formuły 1 - pisze Interia.pl - zaplanowano dwadzieścia wyścigów; pierwszy - Grand Prix Australii - odbędzie się 26 marca. Oficjalna prezentacja nowego zespołu Mercedes GP zaplanowana jest 23 lutego na torze Silverstone.

Polub fanpage AUTOREDUTY

Inne wpisy autora